•
  •
  •
  •

U prijateljskoj utakmici U21 nogometaŔa Hrvatska je upisala pobjedu 2:1 protiv Engleske u Londonu, a dvoboj je obilježio spektakularan gol Martina Baturine iz slobodnjaka za 1:0

Nakon Å”to su proÅ”loga četvrtka, također u prijateljskom ogledu, odigrali bez golova u Varaždinu s Izraelom, izabraniciĀ Igora BiŔćanaĀ sada su na kultnom Craven Cottageu stigli do pobjede protiv Engleske. 2:1.

Golove za Male Vatrene postigli su Baturina u 34. i Beljo 53. minuti, a pred kraj utakmice, u 87. minuti,Ā  gol za Engleze zabio je Gibbs-White iz jedanaesterca.

Nakon prvog poluvremena Mali Vatreni vodili su protiv Engleske 1:0, a strijelac tog prvog gola, maestralnog gola, je igrač zagrebačkof Dinama Martin Baturina koji je pogodio iz slobodnjaka u 34. minuti u stilu Cristiana Ronalda.

Drugi gol zabio je Dion Drena Beljo u 53. minuti iz jedanaesterca i već tada je bilo jasno da Mali Vatreni teÅ”ko mogu izgubiti ovu utakmicu. Tako su izabranici Igora BiŔćana upisali joÅ” jednu veliku pobjedu i pokazali su da se radi o odličnoj generaciji.

Mlade hrvatske nogometaÅ”e krajem lipnja očekuje nastup na Europskom prvenstvu kojemu su domaćini Rumunjska i Gruzija. Hrvatska će igrati u skupini B,

ENGLESKA – HRVATSKA 1:2

Strijelci: Gibbs-White 87ā€˜ 11m / Baturina 34ā€˜, Beljo 53ā€˜ 11m

ENGLESKA (4-3-3):Ā Trafford (od 46. Griffiths) – Lewis (od 63. Spence), Johnson, Wood-Gordon, Thomas (od 63. Aarons) – Garner, Ramsey (od 63. Gibbs-White), Doyle (od 67. Elliott) – Palmer (od 83. Gomes), Jones (od 83. Mcatee) Madueke. Izbornik: Lee Carsley

HRVATSKAĀ (4-3-3): Kotarski – Čolina (od 81. Jurčec), Smolčić (od 70. Jelenić), Soldo, JureÅ”kin (od 70. Perković)- Kačevenda (od 70. Perković), Baturina (od 81. Palaversa), PrÅ”ir – Frigan, Beljo (od 81. Å imić), Vidović (od 61. Marin). Izbornik: Igor BiŔćan

Hina/Foto: YouTube