UKRAJINA: “Danas imamo dobre vijesti – Irpin je oslobođen!”

28 ožujka, 2022 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Gradonačelnik Irpina, blizu Kijeva, rekao je u ponedjeljak da su ukrajinske snage preuzele punu kontrolu nad gradom koji je bio jedna od glavnih žarišnih točaka borbe s ruskom vojskom blizu glavnog grada, prenosi ReutersIrpin je grad sjeverozapadno od Kijeve, ima  oko 60.000 stanovnika, bio važno uporište ruske vojske i strateški ključna točka u napadima prema Kijevu.

“Danas imamo dobre vijesti – Irpin je oslobođen”, rekao je gradonačelnik Oleksandr Markušin u video postu na Telegramu. “Razumijemo da će biti još napada na naš grad, no mi ćemo ga hrabro braniti.”

Reuters navodi da nije uspio odmah provjeriti te informacije iz neovisnih ouzvora

Prema riječima gradonačelnika, sada je u tijeku čišćenje grada od ostataka ruskih zloduha. Upozorio je stanovnike da se i dalje opasno vraćati u grad.

“Još se nije moguće vratiti u Irpen, još uvijek nije sigurno. Stječemo uporište na našim novim granicama i nastavit ćemo ići oslobađati Buču, Gostomel, Vorzel”, rekao je Markushin. Napomenuo je i mogućnost novih napada na grad.

“Razumijemo da će biti više napada na naš grad. I mi ćemo to hrabro braniti”, sažeo je gradonačelnik.


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  


-->