JUNAKINJA DANA: Donna Vekić šokirala Engleze i njihovoj curi uzela titulu

•
  •
  •
  •

Donna Vekić u dramatičnom je finalu turnira u Nottinghamu svladala osmu tenisačicu svijeta engleskinju Johannu Kontu i osvojila svoju drugu WTA titulu u karijeri.

Mlada 20-godišnja osječka tenisačica prethodnih je godina bila pod kritikama zbog slabašnih rezultata koji su ju izbacili iz kruga najboljih igračica svijeta, no u posljednje vrijeme pronašla je svoju igru i to je došlo na naplatu ove nedjelje.

Donna Vekić ušla je u finale WTA turnira u Nottinghamu nakon velike borbe protiv Šafarove u subotu, no imala je snage za još jednu junačku pobjedu i to protiv domaće heroine Johanne Konte, osme tenisačice svijeta

Publika u Nottinghamu bila je uvjerena u pobjedu Britanke nakon uvjerljivih 6:2 u prvom setu, no uslijedio je preokret. Donna se dobro držala u drugom i zatim u 13. igri rezultatom 7:3 izborila odlučujući set.

Mlada hrvatska tenisačica koja će za 10 dana napuniti 21 godinu, je u drugom setu zaigrala daleko bolje. Posložila je kockice svoje igre, zaigrala mirnije i polako okretala meč na svoju stranu.

U četvrtoj igri je oduzela servis suparnici i povela 3:1, no Konta je već u idućem gemu nadoknadila zaostatak, a zatim izjednačila na 3:3. Međutim, Vekić je nastavila u visokom ritmu. Kod vodstva 5:4 je imala set loptu, a kod rezultata 6:5 još dvije.

Konta se oba puta izvukla odvukavši set u trinaestu igru, no to joj nije pomoglo. Mlada Osječanka je odlično odigrala tie-break osvojivši taj dio igre 7-3 za 1:1 u setovima.

Vekić je sjajno nastavila i u odlučujućem, trećem setu. Već u prvoj igri je načinila break, a obranila svoj servis za vodstvo 2:0. Nažalost, Britanka je u šestoj igri vratila izgubljeni servis izjednačivši na 3:3. No, Donna je kod 5:5 još jednom oduzela suparnici servis, a zatim hrabro odigrala idući gem za drugi set i konačnu pobjedu.

Bio je to njihov drugi međusobni susret, a u prvom igranom prošle godine u Cincinnatiju je pobijedila britanska tenisačica.

Donna koja je uoči Nottinghama bila 70. igračica svijeta na titulu je čekala pune tri godine, još od Kuala Lumpura, no ova pobjeda jedna je od najvećih u njezinoj karijeri, a naslov u Nottinghamu protiv Konte sigurno vrijedi više od onog u Maleziji…