BRONČANA ANA ŠIMIĆ Medalju posvećuje ocu, poginulom hrvatskom branitelju – video

•

Ana Šimić osvojila je brončanu medalju u skoku u vis na Europskom prvenstvu u Zürichu. Do prve medalje s velikih natjecanja 24-godišnja Zagrepčanka stigla je s novim osobnim rekordom od 1,99 m.

Naslov europske prvakinje obranila je 35-godišnja Španjolka Ruth Beitia s preskočenih 2,01 m, čime je izjednačila najbolji rezultat sezone u svijetu. Srebrnu medalju osvojila je 21-godišnja Ruskinja Marija Kučina s 1,99. Iako su Šimić i Kučina preskočile istu visinu, Ruskinji je pripalo srebro jer je tijekom natjecanja imala jedan neuspješan pokušaj manje.

ana Šimić

Šimić je sigurno krenula u natjecanje, preskakala je letvicu na visinama 1,85, 1,90 i 1,94 metra iz prvog pokušaja, malu je nesigurnost pokazala na 1,97 kada je prvi put rušila letvicu, ali se ispravila u drugom pokušaju. Visinu od 1,99 metara, novi osobni rekord, preskočila je iz prvog pokušaja čime je osigurala medalju. Na 2,01 triput je rušila letvicu.

Do visine 2,01 najsigurnija je bila Kučina koja je sve visine preskakala iz prvog pokušaja, ali letvica iznad dva metra bila je za nju nepremostiva prepreka. Beitia je po jednom rušila na 1,90 i 1,99, no njezino je iskustvo došlo do izražaja na visini od 2,01 koju je preskočila iz prvog pokušaja.

Šimić je u Zürich stigla s osobnim rekordom od 1,98 koji je postavila u svibnju ove godine kada je pobijedila na mitingu Dijamantne lige u Pekingu.

Ana Šimić je Zagrepčanka porijeklom iz Bosanske Posavine. Kći je poginuloga hrvatskog branitelja. Njeni prijatelji kažu da je još kao mlada atletičarka obećala da će prvu medalju s velikog natjecanja posvetiti pokojnom ocu.