Kraljica se vratila kući: “Da je zlato osvojiti lako, medalje bi osvajao svatko”

•

Najbolja svjetska bacačica diska Sandra Perković (28) u subotu je na Europskom atletskom prvenstvu u Berlinu peti put zaredom, osvojila zlatnu medalju s hicem od 67,62 metara

Kraljica diska u Zagreb je stigla  oko 21 sat.

Sandra Perković prva je atletičarka u povijesti, računajući i mušku i žensku konkurenciju, s pet uzastopnih zlatnih medalja na europskim prvenstvima.

Večeras se kraljica atletike vratila u Zagreb! Sandru su Zračnoj luci Zagreb dočekale  tamburice i brojne novinarske ekipe-.Po izlasku pred njih dobila je veliki pljesak od okupljenih pa se zaputila prema svojim najmilijima, prije nego li su novinari dobili priliku dobiti koju izjavu.

“Jako sam sretna da sam osvojila peto zlato i da smo zajedno ispisali povijest. Najbitnije je da je zlato oko vrata. Da je peto zlato osvojiti lako, osvojio bi ga svatko”, rekla je Sandra na početku.

“Prvog zlata se više ne sjećam, bilo je to 2010. godine. Malo su izblijedile emocije. Svako zlato ima svoju priču, a ovo ima posebnu. Ne želim reći da sam pokleknula pod pritiskom, ali jednostavno se stvari nisu odvijale onako kako smo zamislili. Zanimljivo je da sam istu daljinu bacila i 2012. godine kada sam osvojila zlato u Helsinkiju”.

“Pokušala sam ostati koncentrirana u teškim trenucima. Nakon prvih hitaca koji je otišao u mrežu morala sam mijenjati taktiku. Nakon tri serije i tri “iksa” razgovarali smo što ćemo sad i odlučili da idemo na sve ili ništa, da idemo rokati pa što bude. Nakon četvrtog hica i još jednog promašaja počele su se miješati emocije. Nisam htjela ostaviti za kraj, pred njemačkom publikom, hitac kojim se spašavam. Kada sam vidjela da disk u petoj seriji izlazi van, moja je sreća bila neizmjerna”.

Što dalje?

“Idemo stanicu po stanicu. Okrećem se Dijamantnoj ligi i Hanžeku. Mogu baciti i dalje, ovo nisu moje prave daljine.

Moja sezona još nije gotova, ovaj mjesec je najteži mjesec. Očekuje me još 31.8. finale Dijamantne lige u Bruxellesu, nakon toga Hanžek, ai kraj natjecanja je Kup kontinenata u Ostravi, gdje ću predstavljati Europu.

Sad slijedi dolazak kući, pakiranje i sutra već odlazak na pripreme za finale Dijamantne lige, jer više nema mogućnosti osvajanja tijekom cijele sezone, nego onaj tko pobijedi u finalu osvojit će Dijamantnu ligu.

Svi znamo da su u finale ušle dvije Kubanke, Denia Caballero i Yaime Perez, koje su se, dok sam se ja pripremala za Europsko prvenstvo i dok smo zajedno proživljavali ove stresove, odmarale i pripremale u sportskom kampu. Vjerujem da će one tamo doći spremne i da će to biti veliki ‘fight’ za naslov pobjednice.”