ACAPULCO: Čilić nemoćan protiv Nadala, Mirjana Lučić predala u polufinalu

•
  •
  •
  •

Hrvatski predstavnici Marin Čilić i Mirjana Lučić-Baroni izgubili su na ATP/WTA turniru u Acapulcu mečeve u polufinalu.

Čilić je u ATP turniru izgubio protiv Španjolca Rafaela Nadala 6:1, 6:2 ,a Lučić-Baroni protiv Ukrajinke Lesje Curenko s 5:0 nakon što je predala meč.

Naš prvi reket je odigrao slabiji meč protiv Španjolca i nakon sat i 24 minuta igre Nadal je upisao četvrtu pobjedu u petom međusobnom susretu na ATP Touru. U prvom je setu Čilić dva puta izgubio servis, a propustio je četiri break prilike u posljednjem gemu kada je Nadal servirao za set.

Drugi set je ponudio nešto bolju igru našeg tenisača, ali opet nije bilo dovoljno. Nadal je opet dva puta oduzeo servis Čiliću i nijednom nije izgubio svoj početni udarac.

Nadal je bez izgubljenog seta dosad u Meksiku, a u finalu igra sa Samom Querreyom koji je izbacio u tri seta Australca Nicka Kyrgiosa 3:6, 6:1, 7:5.

Mirjana Lučić-Baroni je Ukrajinki Lesji Curenko predala meč u prvom setu kod rezultata 5:0. Naša je tenisača imala problema sa želučanom virozom. U finalu će Curenko igrati protiv Kristine Mladenović, koja je u tri seta svladala Christinu McHale.