Alcaraz dobio Đokovića 3:2 i osvojio Wimbledon, Srbin razbijao rekete

•
  •
  •
  •

Prvi tenisač svijeta, 20-godišnji Španjolac Carlos Alcaraz osvojio je drugi Grand Slam u karijeri svladavši u finalu Wimbledona Srbina Novaka Đokovića 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4 nakon više od četiri sata i 40 minuta igre.

Alcaraz je nakon zadnjeg poena pao na koljena, a onda otrčao prema svojoj loži, prema treneru Juanu Carlosu Ferreru i ostatku ekipe. Vrlo je emotivno doživio ovu pobjedu, dok čeka svečano proglašenje, briše suze s lica.

Alcaraz je došao do drugog grand-slam naslova nakon osvajanja US Opena lani, a osvetio se Đokoviću za poraz u polufinalu Roland Garrosa u svibnju, kada ga je, prema vlastitom priznanju, “uništila velika trema i nervoza”. Protiv Đokovića sada vodi s 2-1 u međusobnim srazovima.

Đoković je glatko dobio prvi set, a jedan od ključnih trenutaka meča zbio se u “tie-breaku” drugog seta kada je Đoković lošim bekendom upropastio loptu za 2-0 u setovima kod 6-5, da bi Alcaraz dobio još dva poena i izjednačio. Španjolac je potom prohujao trećim setom, ali se Đoković čudesno vratio u četvrtom.

U petom setu Alcaraz je oduzeo servis Đokoviću za 2-1 i zadržao “break” do kraja za veliku pobjedu nad 16 godina starijim suparnikom.

Nakon brejka u petom setu Đoković je bijes iskalio  bijes na reketu i mreži. Nakon toga su se s tribina sručili žestoki zvižduci kao kritika publike na ponašanje srpskog tenisača.

Đoković nije uspio doći do 24. Grand Slam titule te je propustio izjednaćiti apsolutni teniski rekord jer je 24 grand-slama osvojila Margaret Court, u rasponu od 1960. do 1973. godine. Đoković se nije uspio izjednačiti i po broju naslova u Wimbledonu s Federerom, koji ima osam naslova, a Đoković je ostao na sedam.

Alcaraz (20) je postao i najmlađi pobjednik Wimbledona još od 1986. godine, kada je trofej podignuo tada 18-godišnji Boris Becker.

R.I. /Foto: tenis365