Armenija – Wales 1:1 Remi koji najviše odgovara Vatrenima

•
  •
  •
  •

Armenija i Wales odigrali su 1:1 (1:1) u predzadnjem susretu skupine D kvalifikacija za odlazak na Euro 2024. Hrvatska sada opet ima sve u svojim rukama te s dvije pobjede sigurno ide na Europsko prvenstvo.

Zelarajan je već  u šestoj minuti zabio za vodstvo domaćina, a Tiknizjan je autogolom poravnao rezultat, krajem prvog dijela, koji se do kraja nije mijenjao.

Wales je prije utakmice bio blagi favorit, ali je već u 6. minuti primio gol. Nakon kornera Armenije lopta se odbila do Lucasa Zelarajana koji se izborio za udarac na rubu šesnaesterca i onda krasno pogodio sami kut za prednost svoje reprezentacije. Zelarajanu je to bio treći gol u 13. nastupu za Armeniju, a Wales je u sudačkoj nadoknadi izjednačio autogolom Tiknizjana.

Welšani su u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela imali puno sreće. Connor Roberts iz auta je ubacio loptu u šesnaesterac, a Tiknizjan je nespretno reagirao i glavom svladao svog vratara Ognjena Čančarevića. Bio je to je bio i konačan rezultat, a on najbolje odgovara – Hrvatskoj.

Armenci su u drugom poluvremenu bili puno bliže pobjedi i promašili su dvije velike šanse. U 61. minuti je Valar Bičakčjan krasnim udarcem s 20-ak metara pogodio gredu, a lopta se odbila u noge Artaku Dašjanu koji je sa sedam metara promašio praktički prazan gol. U 90. minuti Spercjan je odlično pucao, ali je Ward spasio Velšane, a Sevikjan je u četvrtoj minuti nadoknade promašio još jednu veliku priliku.

Ni jednima ni drugima bod ne znači puno jer više ne odlučuju sami o sebi i šanse za plasman na Euro su im minimalne. Najviše je ovim remijem profitirala Hrvatska koja sad pobjedom protiv Latvije te u utorak na Maksimiru protiv Armenije može izravno na Europsko prvenstvo.

Armenija je ostala samo na ludoj teoriji za plasman na Euro pa vjerojatno neće gristi u Zagrebu, dok se Wales sada mora nadati kiksu Hrvatske. Ako Hrvatska večeras pobijedi Latviju, onda Armencima treba pobjeda s najmanje dva gola razlike.

Hrvatskoj u skupini D s dvije pobjede u posljednje dvije utakmice ide na Euro.

D.M. /Foto: Sportklub