BARCELONA – BORUSSIA 3:1 Messi briljirao, Rakitiću ovacije Camp Noua-video

•
  •
  •
  •

Barcelona je na Camp Nou s 3:1 slavila protiv Borussije iz Dortmunda u 5. kolu grupne faze Lige prvaka i tako osvojila prvo mjesto u skupini i ostvarila plasman u osminu finala Lige prvaka.

Utakmicu je bolje otvorila Barcelona koja je i povela u 29. minuti utakmice golom Luisa Suareza. Messi i Suarez izigrali su obranu gostujuće momčadi uz pomoć Griezmanna; Argentinac je dao loptu u prostor i pronašao Urugvajca koji je mirno zabio.

Nakon samo četiri minute, Barcelona je ponovno zabila iz slične situacije, samo je ovoga puta Suarez bio taj koji je proigrao za Messija. Argentinac je bio siguran i udvostručio vodstvo Barcelone.

U 69. minuti Griezmann je zabio za 3:0. Ista akcija kao i kod prva dva gola, lopta je iznesena na 25 metara nakon kontre, tamo je bio Messi koji je dočekao loptu i odigrao u prostor za Griezmanna koji je cijelu akciju pratio od njenog početka i lako zabio pored Burkija.

Počasni pogodak Borussije zabio je Jadon Sancho u 77. minuti utakmice. Fenomenalno je pogodio Sancho i savladao Ter Stegena udarcem s ruba kaznenog prostora.

Grande Ivan Rakitić

Odmah nakon toga iz igre je izašao Rakitić kako bi Valverde malo osvježio veznu liniju i uveo Artura Vidala, a tribine Camp Noua pozdravile su ga pljeskom. Rakitić se nakon dugo vremena vratio u prvih 11 Barcelone i opravdao povjerenje trenera sjajnom partijom.

U drugoj utakmici u ovoj skupini milanski Inter slavio je na gostovanju u Pragu kod Slavije s 1:3 zahvaljujući golu Romelua Lukakua i dva gola Lautara Martineza. Gol za češku momčad zabio je Souček s bijele točke.

Megy M. /Foto:Albert Gea