BAYERN – BORUSSIA 5:0 Kovačev stroj u presudnom derbiju pregazio Borussiju – video

•

U utakmici sezone Bayern Munchen je na Allianz Areni razbio Borussiju Dortmund s 5:0 i šest kola prije kraja prvenstva vratio se na vrh ljestvice.

Uoči 120. Der Klassikera Bayern je imao dva boda manje i momčad Nike Kovača nije imala pravo na pogrešku ukoliko je željela doći do prvog mjesta uoči finiša sezone.

Bio je to možda i najveći ispit hrvatskog stručnjaka na klupi bavarskog velikana. Vodstvo kluba je bilo jasno – zanimala ih je samo pobjeda, dok su njemački mediji pisali kako će Kovač biti prekrižen ako Bayern ne osvoji tri boda.

Zanimljiv je bio i podatak kako Kovač kao trener u Bundesligi nikada nije porazio momčad iz Dortmunda. Na klupi Eintrachta je doživio tri poraza uz remi, dok je s Bayernom u prvom susretu ove sezone izgubio sa 2:3.

No, ovoga puta Kovač je naplatio sve frustracije. U možda i najboljoj predstavi ove sezone Bayern je razbio Borussiju, a domaćin je već u prvom poluvremenu zabio četiri gola. Strijelci su bili Mats Hummels (10), Robert Lewandowski (17, 89), Javi Martinez (41) i Serge Gnabry (43).

Gosti su prvi zaprijetili, u 6. minuti izveli su brzu kontru, a Mahmoud Dahoud je iz sjajne prilike pogodio vratnicu.

Ubrzo je stigao odgovor Bavaraca. Nakon Thiagova ubačaja iz kornera, Hummels je u 10. minuti glavom zabio za 1:0. Sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Dan Zagadou je poklonio loptu Lewandowskom koji je prebacio golmana Burkija i potom zabio u praznu mrežu za 2:0.

Uraganske nalate Bayerna trećim golom je okrunio Javi Martinez u 41. minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora. Bayernovih fantastičnih 45 minuta u samoj završnici zaključio je Gnabry zabivši glavom za 4:0.

U drugom dijelu Bayern je spustio nogu s gasa, a u posljednjim trenucima susreta 21. golom ove sezone Lewandowski je priveo priču kraju.

Tom pobjedom Bayern je preskočio Borussiju i zasjeo na čelnu poziciju Bundeslige. Treći je Leipzig, a četvrti Rebićev Frankfurt.