Boysi podigli transparent: “Velebit nam ga dao, Velebit nam ga uzeo”

•
  •
  •
  •

Dinamo  je u susretu 23. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin na Maksimiru 1:0 golom Brune Petkovića iz penala u 18. minuti. Marko Dabro je u 81. minuti promašio penal za goste. Dinamo za vodećom Rijekom, koju idući tjedan dočekuje u Maksimiru, sad zaostaje šest bodova i ima utakmicu manje.

Tijekom  prvog poluvremena Bad Blue Boysi su podigli transparent u spomen na Damira Tomljanovića Gavrana, heroja Domovinskog rata koji je poginuo 1994. sa samo 26 godina.

“Velebit nam ga dao, Velebit ga uzeo”, stoji na transparentu uz Gavranovo ime. “Za Hrvatsku – kao tigar”, skandirali su Boysi nakon podizanja transparenta.

Tomljanović je rodom iz Krivog Puta pokraj Senja, gdje svake godine na obljetnicu pogibije njegovi suborci dolaze zapaliti svijeću na njegov grob. U obranu domovine uključio se 5. kolovoza 1990. kada je pristupio postrojbi Jedinice za posebne namjene MUP-a RH u bazi Rakitje pokraj Zagreba, a osnivanjem Zbora narodne garde u 1. gardijsku brigadu dragovoljno pristupa 15. svibnja 1991. godine.

“Velebit nam ga dao, Velebit nam ga uzeo”

Već dva mjeseca kasnije imenovan je zapovjednikom satnije, a prvi tereni bili su mu istočna Slavonija, Banovina i Kordun.

Idueće godine Gavran s postrojbom sudjeluje u borbama za deblokadu Dubrovnika, potom odlazi na karlovačko bojište, pa na obronke Velebita, na vrlo zahtjevnu bojišnicu u često nemogućim i surovim vremenskim uvjetima. Poginuo je na Velebitu a pokopan u rodnom Krivom Putu.

D.M: /Foto: Facebook