Čarolija Messija za povratak Barce na vrh, Rakitić asistirao u 5:1 pobjedi – video

•

Barcelona je pobijedila Valladolid 5:1 u 11. kolu španjolskog prvenstva. Lionel Messi odigrao je briljantnu partiju; postigao je dva gola i upisao dvije asistencije. Messi je proslavio i veliki jubilej, zabio je 50. gol u karijeri iz slobodnog udarca.

Barcelona je povela golom Clementa Lengleta već u 2. minuti. Valladolid je izjednačio preko Kika Olivasa u 15. minuti. Arturo Vidal na Messijevu asistenciju ponovno dovodi Barcelonu u vodstvo u 29 minuti. Messi je pet minuta poslije sjajno pogodio rašlje iz slobodnog udarca. Bio je to udarac s nekih 25 metara.

Kako je Dalić iznenadio Vatrene i koliko je imidž važan: Ronaldo ima nevjerojatan sponzorski ugovor. Koliko zaradi Modrić?
Argentinac je povisio na 4:1 u 75. minuti. Asistirao mu je Ivan Rakitić, koji je u 60. minuti ušao umjesto Frankieja de Jonga. Dvije minute poslije Luis Suarez je postavio konačni rezultat, a Messi je upisao drugu asistenciju na utakmici.

Atletico remizirao

Nogometaši Alavesa ugostili su Atletico Madrid i protiv favorizirane momčadi odigrali 1-1 (0-0) u prvoj utakmici 11. kola španjolskog prvenstva.

Momčad Diega Simeonea povela je u 70. minuti iz odlične akcije u kojoj je Correa bio asistent, a Alvaro Morata strijelac.

U 83. minuti Alaves je stigao do izjednačujućeg pogotka koji je postigao Lucas Perez preciznim udarcem s desne strane kaznenog prostora u suprotni gornji kut vrata gostiju.

Barcelona je zadržala prvu poziciju, sada ima 22 boda, dva više od trenutačno drugoplasirane Granade i trećeplasiranog Atletica.

M.M. /Foto: /Getty