CHELSEA – DINAMO 2:1 Dinamo poveo, a onda primio dva laka komada

•
  •
  •
  •

Dinamo je rano poveo preko Petkovića u 7. minuti, ali Chelsea nije dugo čekao na odgovor i preokrenuli su rezultat golovima Sterlinga (18′) i Zakarije (30′). U nastavku Modri su pokazali karakter i u par situacija su zaprijetili moćnom domaćinu, ali to nije bio dovoljno za promjenu konačnog rezultata.

Natjecanje u skupini E Lige prvaka nogometaši Dinama su zaključili na posljednjem mjestu porazom kod Chelseaja 1-2 (1-2) u 6. kolu, što je označilo i kraj ovosezonskog europskog puta za Dinamo.

Dinamo je treće mjesto i Europsku ligu mogao osigurati jedino uz pobjedu u Londonu te slavljem Milana protiv RB Salzburga. Ovaj potonji uvjet se ispunio, Milan je pred svojim navijačima svladao austrijskog prvaka 4-0, no Dinamo je poražen na kišnom Stamford Bridgeu.

Utakmica u Londonu je počela sjajno za Dinamo koji je poveo u sedmoj minuti kada je Bruno Petković glavom pogodio za 1-0 hrvatskog prvaka. Golu je prethodila jedna od ljepših akcija Dinama u kojoj je sudjelovalo sedam igrača.

No, Chelsea je rezultat okrenuo na svoju stranu do kraja prvog dijela, a strijelci su za 2-1 bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti. Kao i više puta ove godine u Ligi prvaka, Dinamo je lako primao golove.

Kod prvog gola Jorginho je odigrao odličnu dugu loptu za Aubameyanga, Šutalo nije bio najbolje postavljen i Gabonac je vratio loptu petom u sredinu. Perić je bio u raskoraku i onda se spotaknuo, na loptu je došao Sterling i vrlo preciznim udarcem pogodio za 1:1.

Kod drugog gola još  jedna loša reakcija Dinamove obrane, koja je prvo zakasnila na loptu s desne strane. Havertz ju je promašio, ali se odbila na rub šesnaesterca u noge debitanta Denisa Zakarije, koji je opalio po golu. Ristovski je bio na gol-crti s Livakovićem, ali ni jedan ni drugi nisu uspjeli zaustaviti udarac Švicarca.

Chelsea je do kraja poluvremena kontrolirao utakmicu, a Dinamo je najveću šansu za povratak imao u 49. minuti, kad je Oršić ubacio iz kornera, Šutalo dobio skok s Koulibalyjem, ali je glavom pucao ravno u Mendyja.

Livaković spasio Dinamo težeg poraza

Od tog trenutka do kraja utakmice Chelsea je dominirao i nije imao previše problema, a mogao je zabiti još koji gol. U 52. minuti greda je zaustavila dobar udarac Aubameyanga, a u sljedećem napadu je Mišić u zadnji trenutak blokirao udarac Havertza nakon što je Ristovski izgubio loptu.

Dinamo do kraja susreta nije ništa odigrao, a domaćini su promašili još nekoliko dobrih prilika. U 75. je Livaković odlično obranio slobodan udarac Mounta, u 85. je skinuo Gallagherov udarac iskosa s desne strane, a Thiago Silva je u sljedećem napadu promašio čitav gol s tri metra.

Dinamov golman sjajnu partiju zaključio je čudesnom obranom u sudačkoj nadoknadi. Pulisic je probio desnu stranu i idealno odigrao u sredinu Gallagheru, koji je pucao s tri metra, ali Livaković je nevjerojatnim refleksom obranio njegov udarac.

Iz skupine E u osminu finala tako idu prvi Chelsea i drugi Milan, Red Bull Salzburg nastavlja u Europskoj ligi kao treći sastav na ljestvici, dok se Dinamo okreće obvezama u hrvatskim okvirima do kraja sezone.