Ćorić nakon drame u drugom kolu Wimbledona: Peti set trajao je punih sat vremena!

•

Borna Ćorić nastavio je dobar niz hrvatskih tenisača na Wimbledonu, u prvome kolu je pobijedio Ukrajinca Sergija Stahovskog s 4:6, 7:6 (5), 6:2, 1:6 i 9:7.Maratonski meč trajao je tri sata i 55 minuta

Prvi servis je otišao na stranu Ukrajinca nakon što je u petoj igri oduzeo servis Ćoriću, a potom prednost sačuvao do kraja. U drugom setu nije bilo ‘breaka’ i sve je razriješeno u trinaestoj igri koja je otišla na hrvatsku stranu.

U trećem setu je Ćorić odigrao bez pogreške i uz dva oduzeta servisa taj je dio igre dobio 6-2. Sjajno je otvorio i četvrti set i već na startu napravio break. No, potom je upao u krizu iz koje nije pronašao izlaz do kraja seta. Stahovski je nanizao šest gemova i izjednačio na 2-2. U drami petog seta Ćorić je imao više snage i mirnoće i kod rezultata 8-7 je načinio break i stigao do pobjede.

Treći set potpuno je pripao Zagrepčaninu, dvaput je oduzimao servis 49. tenisaču svijeta, nastavivši u tom ritmu i početkom četvrte dionice, koju je otvorio breakom, no potom je izgubio tri svoja servis-gema u nizu, pa je bio prisiljen na peti set. U njemu je Ćorić iskoristio četvrtu meč-loptu i upisao svoju prvu profesionalnu pobjedu u Wimbledonu.

U drugom kolu Ćorić, kojemu je ovo bio prvi nastup u glavnom turniru u All England Clubu,  ide na 25. nositelja, Talijana Andreasa Seppija, koji je u prvome kolu pobijedio Britanca Brydana Kleina sa 6:3, 6:2, 6:2.

M. Radev/Foto:facebook