Dinamo-Hajduk 2-1: Soudani u posljednjim sekundama donio pobjedu za prvo mjesto

•
  •
  •
  •

U derbiju 19. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili  Hajduk s 2-1 (1-1) pogotkom El Hilala Soudanija u zadnjim trenucima susreta.

Torcida

Dinamo je poveo već u 5. minuti nakon udarca s kuta Machada ČileanacJunior Fernandes je ostao potpuno sam i glavom s pet metara postigao zgoditak. U 17. minuti Hajduk je izjednačio nakon efektne akcije koju jeMijo Caktaš okončao udarcem u sami kut vrata domaćina. Caktaš je u posljednjim trenucima prvog dijela imao najbolju priliku, ali je njegov volej s deset metara završio visoko iznad vrata.

Velika prilika Hajduka

U 49. minuti Tin Sven Sušić je pokušao iznenaditi Eduarda, no pucao je tik pored desne vratnice, da u 57. minuti isti igrač bio ispred vratara Dinama koji blokira njegov udarac. U 62. minuti Alžirac Soudani je pokušao “škaricama”, a u 69. minuti su Splićani propustili još jednu veliku šansu. Nikola Vlašić je proigrao Marka Bencuna koji ne uspijeva prebaciti Eduarda.

Soudani je u 74. minuti uputio prizemni udarac, kojeg vratar Kalinić brani, a sjajne intervencije vratara u drugom dijelu nastavio je na suprotnoj strani Eduardo koji je uspio obraniti udarac Vlašića.

Modri na čelu tablice

U 90. minuti je isključen igrač Hajduka Jefferson, da bi Fernandes u sudačkoj nadoknadi upropastio dobru priliku šutem daleko iznad vrata.Junior_Fernandes_920337S1[1]

I kada se očekivalo da će i treći ovosezonski sraz dviju najpopularnijih hrvatskih momčadi biti okončan remijem, doslovce u posljednjim trenucima susreta Fernandes prebacuje loptu do Soudanija koji volejem s šest metara zakucava loptu pod gredu za pobjedu Dinama.

Dinamo je preuzeo vodstvo na ljestvici s itim brojem bodova (39) kao i Rijeka, dok je Hajduk ostao treći s 35 bodova.