Dinamo – Istra 3:0 Razigrani Dinamo lako protiv Istre 1961

•
  •
  •
  •

U posljednjem susretu 11. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pred 5.000 gledatelja pobijedio Istru 1961 sa 3-0 prekinuvši niz od dva uzastopna poraza.

Nakon poraza od Hajduka (0-1) i Ballkanija (0-2), “Modri” su prekinuli negativan niz, dok je Istra 1961 upisala i četvrti uzastopni ligaški poraz bez postignutog gola.

Hrvatski prvak je i protiv Puljana bio oslabljen neigranjem Ristovskog, Špikića, Drmića i Petkovića. Međutim, “Modri” su gotovo rutinski stigli do pobjede.

Domaćin je poveo u 16. minuti prvijencom Maximea Bernauera. Bulat je ubacio iz kornera, Perić je vratio loptu u sredinu, a Francuz iz blizine zabio za 1-0. Tri minute kasnije Emreli je imao lijepu priliku za povećanje prednosti, ali je pucao preko gola. Emreli je bio korak do gola i u 32. minuti, ali je Majkić bio uspješan.

U 59. minuti Dinamo je povećao prednost. Emreli je uposlio Marka Bulata koji je neobranjivo pogodio za 2-0. Samo sedam minuta kasnije razriješene su sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je uopće bilo. Bulat je ubacio u kazneni prostor, a u gužvi se najbolje snašao Mauro Perković zabivši za 3-0.

U prvom današnjem susretu Lokomotiva i Gorica su remizirali 1-1. Lokomotiva je povela u 51. minuti golom Indrita Tucija, nakon vrlo slabe reakcije Ivana Banića kojem je lopta prošla kroz ruke i ušla u gol. Gosti su izjednačili u 77. minuti golom Tima Matavža. Raspopović je ubacio, a Matavž glavom pogodio za 1-1.

Gorica je još dva puta tresla suparničku mrežu, Maloča je pogodio u 72. minuti, a Blummel u 87. minuti, no oba gola je poništio VAR.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 22 boda, Hajduk je drugi s bodom manje, dok je Dinamo treći sa 19 bodova i susretom  manje. Slijedi Gorica sa 16 bodova, Osijek sa 15, te Varaždin sa 14. Lokomotiva je na sedmoj poziciji s tri boda manje.

Slaven Belupo na osmom mjestu im 12 bodova, a zadnje dvije pozicije drže Istra 1961 sa sedam bodova, a Rudeš na začelju im jedan bod.