DINAMO IZBORIO LIGU PRVAKA: Ćorić i Šifo donijeli preokret protiv Red Bull Salzburga

•

SPRETNO i SRETNO nogometaši Dinama izborili su nastup u Lige prvaka. Kao gosti su golovima Fernandesa i Soudanija svladali Salzburg s 2:1 (0:1, 1:1) nakon produžetka. Uz 1:1 iz prve utakmice u Zagrebu hrvatski je prvak prošao dalje s ukupnih 3:2.

Bila je to utakmica koja će se pamtiti, ali nije tako izgledalo na samom početku. Salzburg je preuzeo kontrolu već nakon pet minuta utakmice i počeo nizati prilike. Eduardo je ima dosta posla, a najviše u 8. minuti kada je s dvije odlične obrane spasio svoju mrežu. U prvih dvadeset minuta domaći su mnogo pucali i bili neprecizni, no u 22. minuti došli su na svoje. Sjurio je tada lijevoj stranom Valentino Lazaro, s lakoćom prošao kraj Stojanovića i Sigalija te snažnim udarcem poslao loptu pod gredu Eduardovog gola.

Nakon primljenog pogotka Dinamo je konačno počeo igrati, ali jako je teško stvarao prilike. Antolić i Fernandes tek su udarcima točno u Walkea zagrijali domaćeg golmana, dok je Salzburg i dalje bio konkretniji, ali se rezultat do poluvremena nije mijenjao.

U nastavku je, Dinamo ipak malo stao na noge, Fernandes je imao veliki zicer. Opet je ubacio Stojanović, Čileanac je glavom s pet-šest metara pucao, Walke obranio.

Ubacio je Kranjčar i Ćorića i Pavičića

Ćorić je povezao redove, primirili su Modri malo taj domaći ‘druk’. Iako, treba reći i da je sudac Thompson mogao svirati kazneni udarac za Red Bull kad je Sigali, poslije kornera i gužve igrao rukom u šesnaestercu

U samoj završnici ‘modri’ su još žešće pritisnuli i nagradala je stigla u 87. minuti, kada je Schildenfeld spustio jednu loptu u kaznenom prostoru, a Junior Fernandes udarcem je u suprotni kut izjednačio na 1:1 i odveo susret u produžetak.

Šokiranog domaćina u produžetu je dotukao Soudani koji je u 95. minuti izbio pred Walkea i svladao ga iz drugog pokušaja. S obzirom da je bilo 1:1 u Zagrebu, domaćinu su do kraja susreta trebala dva pogotka za preokret, ali nije zabio niti jedan pa je prvak Hrvatske u dramatičnom stilu osigurao plasman u grupnu fazu Lige prvaka, u kojoj će još jednom pokušati parirati najbogatijim klubovima Europe i nadati se ‘prezimljavanju’ o kojem sanja već 46 godina.