DINAMO – RIJEKA 2:1 Modri razbili Rijeku! Petković radio darmar, krasan gol Pašalića

•

Dinamo je u 6. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Rijeku na Maksimiru 2:1 i došao do druge pobjede u prvenstvu. Jakirovićeva momčad povela je u 37. minuti golom Bulata na sjajnu asistenciju Petkovića koji je iz penala u 84. minuti povećao prednost Dinama. Poraz Rijeke ublažio je Pašalić u 90. minuti.

Sergej Jakirović imao je problema sa sastavom u kojem je od prve minute trebao biti Luka Stojković, ali se on ozlijedio na zagrijavanju pa ga je morao zamijeniti Marin. No problema na terenu Dinamo nije imao jer se od prve minute nametnuo gostima i ni u jednom trenutku im nije dao da se razigraju.

VAR spasio Rijeku na početku

Doduše, nisu to gosti ni pokušavali nego su od samog početka stali u bunker bez ikakve ideje da nešto naprave prema naprijed. Tako je već u 3. minuti udarac Petkovića završio u bloku, a dvije minute kasnije Baturina je dobio fantastičnu dugu loptu Ristovskog i pucao je iz mrtvoga kuta umjesto da je dodao potpuno samom Špikiću na drugoj stativi.

Iz tog udarca Dinamo je izborio korner koji je izveo Bulat i odlično našao Ristovskog koji je glavom zabio za vodstvo domaćina. No, gol je poništen na intervenciju VAR-a jer je Mišić napravio prekršaj na igraču koji je pratio strijelca.

Očita je bila namjera Dinama da koristi defenzivno neodgovorne bekove Rijeke. Špikić i Marin odvlačili su ih prema sredini, a Ristovski, Mišić i ostali su sjajnim dugim loptama nalazili bekove koji su im se ubacivali iza leđa.

Sjajna asistencija Petkovića

Dinamo je stalno napadao pa je Labrović u 22. minuti jedva obranio udarac Ristovskog, a osam minuta kasnije Marin je u dobroj šansi na prvoj stativi pucao preko gola. Nešto je moralo ući, a to se dogodilo u 37. minuti nakon odlične akcije domaćina.

Ristovski je povukao loptu i našao Petkovića na rubu šesnaesterca, a on je iz prve majstorski gurnuo loptu kroz za Bulata kroz zadnju liniju gostiju. Bulat je izašao sam pred Labrovića i rutinski zabio za 1:0.

U nastavku – ista slika. Rijeka potpuno rezervirana, a Dinamo je stalno napadao iako nije stvarao toliko šansi kao u prvom dijelu. Najveću je imao u 74. minuti kad je opet Petković vrhunski proigrao Emrelija, a on u čistoj šansi pucao pokraj gola.

Petković zbio iz penala

Pet minuta kasnije podvalio je loptu i za Mihajličenka, ali je Labrović obranio njegov udarac, a u 84. minuti je podvalio loptu Baturini kojeg je s leđa srušio Vukčević. Za razliku od utakmice s Hajdukom, Petković je ovaj put penal izveo jako i precizno i tako riješio susret.

Rijeka se samo prividno vratila u igru u 90. minuti kad je Pašalić odapeo iz slobodnog udarca, a Menalo u živom zidu neobranjivo skrenuo loptu u stativu i u gol. Očekivalo se da će Rijeka jurnuti po izjednačenje, ali ju je Labrović spasio težeg poraza kad je u 94. minuti skinuo strašan udarac Mišića.

Dinamo se tako vratio na zaostatak od osam bodova za Hajdukom od kojeg ima i utakmicu manje, a u četvrtak ga čeka uzvratna utakmica play-offa Europa lige u gostima protiv Sparte. Već sljedeće nedjelje Dinamo gostuje u Osijeku.