DINAMO – ŠIBENIK 1:2 Bivši hajdukovci srušili Dinamo na Maksimiru

•
  •
  •
  •

Šibenik  je s 2:1 iznenadio Dinamo na Maksimiru i ostvario jako važnu pobjedu u borbi za ostanak u HNL-u, a posebno su briljirali nekadašnji i trenutni igrači Hajduka.

Prvi gol Šibenika postigao je Emir Sahiti, igrač Hajduka na posudbi u Šibeniku, a drugi gol zabio je Deni Jurić, bivši nogometaš Hajduka. jdini gol Dinama zabio je Iyayi Believe Atiemwen.

Šibenik je bolje otvorio utakmicu i bio opasniji u prvih 15-ak minuta susreta, što se vidjelo i kod gola Sahitija iz 13. minute. Dobio je loptu na oko 25 metara od gola, povukao do ruba šesnaesterca i lijepo pogodio lijevi donji kut Livakovićeva gola.

Dinamo se brzo vratio, a strijelac je bio Atiemwen. Nakon ubačaja Stojanovića s desne strane loptu je odložio Gavranović, a onda ju je u mrežu s male udaljenosti pospremio Atiemwen.

Na odmor se otišlo s 1:1, a Dinamo se na teren vratio bez Joška Gvardiola i Atiemwena koje su zamijenili Bartol Franjić i Lirim Kastrati. To Dinamu nije puno pomoglo.

Već u 65. minuti pao je drugi gol Šibenika koji je zabio Deni Jurić, a njega je čuvao upravo Franjić koji se nije najbolje snašao. Sahiti i Jurić su povukli kontranapad 2 na 2 s Dinamovim stoperima, a onda je posuđeni igrač Hajduka i strijelac prvog gola lijepo proigrao Jurića koji je matirao Livakovića

Nakon ove pobjede Šibenik je sedmi s 19 bodova, dva boda više od osmog Varaždina, ali i s utakmicom manje. Dinamo je prvi s 39 bodova, koliko ima i Osijek, ali ima Dinamo bolju gol-razliku.