Društvene mreže gore: Kraljice šoka postale su ‘kraljice katastrofe‘, a jedan čovjek je meta napada

•

Mađarska je neviđenim preokretom izbacila Hrvatsku sa Svjetskog prvenstva rukometašica. Od napada za +7 do poraza, suza i jecaja na parketu.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u dvoboju je posljednjeg kola skupine I drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Goteborgu izgubila od Mađarske sa 22-23 (11-8) te tako ostala bez izgleda za prolazak u četvrtfinale, ali i mogućnosti nastupa u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Nakon šokantnog poraza Kraljice šoka nisu mogle sakriti suze.

Hrvatska je imala igračicu manje u 44. minuti, Nikolina Zadravec istrčala je kontru kod 18-12 za sedam razlike protiv Mađarske. Nije ušlo.

U utakmici koja će tamnim slovima ostati upisana u povijest hrvatskog rukometa “kraljice šoka”ispustile su iz ruku čistu pobjedu koja bi im, uz očekivanu kasniju pobjedu Švedske nad Crnom Gorom, otvorila vrata četvrtfinala SP-a i kvalifikacija Olimpijskih igara.

Što je pošlo po zlu u zadnjoj četvrtini utakmice? Napad nije pronalazio rješenje, stala je na golu i Tea Pijević i ponovila se utakmica protiv Kameruna, kad rezultat nije bio upitan jer je prednost iz prvog poluvremena bila prevelika. Izbornik Ivica Obrvan rekao je da tad da su Hrvatice tražile kraj utakmice i ukrutile se, da se mora igrati na 100 posto angažmana.

Ne samo da se to ponovilo protiv Mađarske, nego je završilo još i lošije. Poraz je to koji nas je neodoljivo podsjetio na Svjetsko prvenstvo 2017. za rukometaše, kad je Hrvatska u utakmici za broncu vodila osam razlike protiv Slovenije u Parizu, a onda stala na 20 minuta i uspjela izgubiti 31-30.

Društvene mreže “gore”, a komentari variraju od onih blažih do prilično gadnih i neprimjerenih. Donosimo pregled vaših razmišljanja nakon dramatičnog poraza Obrvanove Hrvatske u Švedeskoj.

– Kraljice šoka s pravom nadimak, nije bitno pozitivnog ili negativnog.

– Dogodio se Čilić “Kraljicama šoka”.- Od Kraljica šoka do kraljica katastrofe to je novo ime.

– Za ovo izgubiti moraš biti fenomen, svaka čast, za Guinnessovu knjigu.

– Ovakav raspad još nikad nisam vidio, ni kod muške ni kod ženske ekipe. Mislim da ovo ni psiholozi ne bi znali objasniti.

– Sramota… poput amaterki!

– Same su krive, a i loše vođene. Koja ozbiljna reprezentacija mjesec dana prije početka prvenstva mjenja izbornika?

Naravno, dobar dio komentara odnosi se na izbornika Obrvana od kojeg se traži odgovornost:

– Čestitke izborniku

– Ovako voditi reprezentaciju?! Obrvan, budi fer,daj ostavku. Isključivi krivac!

– Ivica Obrvan jedini i najveći krivac.

– Bravo Obrvan! Ovo ne bi izgubile bez trenera.

Bilo je i onih komentara koji su bili u obranu izbornika:

– Što je kriv Obrvan? Same su prokockale utakmicu. Šest golova razlike onda staneš…

– Nije Obrvan kriv, same su se pobijedile! Nisam siguran, ali fulale su 8-9 zicera! To se ne smije i ne može događati!