EINTRACHT – BENFICA 2:0 Frankfurt na Rebićev pogon u polufinale Europa lige

•
  •
  •
  •

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Ante Rebić odigrao je sjajnu utakmicu za Eintracht iz Frankfurta te je bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu od 2:0 svoje momčadi protiv Benfice u uzvratnom susretu četvrtfinala Europa lige kojom je nadoknađen zaostatak od 2:4 iz prvog dvoboja u Lisabonu prije tjedan dana.

Iako je ukupni rezultat poravnat na 4:4, njemački sastav izborio je polufinale zbog golova postignutih u gostima, a vrijedi istaknuti da je presudilo to što se Nijemci nisu predali u Lisabonu iako su od 20. minute igrali s igračem manje.

Rebić nije zabio, ali je odigrao ključnu ulogu u pobjedi Eintrachta

Rebić se nije upisao u strijelce, ali je bio ključni igrač u obje akcije iz kojih su postignuti golovi. Hrvatski reprezentativac je u 37. minuti nanizao nekoliko gostujućih igrača prije nego što je dodao loptu Gaćinoviću, čiji je udarac s 20-ak metara zaustavila vratnica, no lopta se odbila na nogu Filipu Kostiću koji je pogodio za 1:0.

U 67. minuti Rebić je donio loptu pred kazneni prostor Benfice te je smirio za Rodea, koji je preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut nemoćnog Vlachodimosa.

Dugo će se još pričati o Kostićevom golu iz 37. minute. Taj trenutak bio je sporan i Portugalci su se s pravom žestoko žalili.

Gaćinovićev udarac odsjeo je na vratnici, a na odbijanac je natrčao Kostić i zabio za vodstvo. No srpski krilni napadač bio je u nedozvoljenoj poziciji prilikom gola, ali glavni sudac Daniele Orsato nije reagirao, kao ni njegov pomoćnik, a Europa liga još nije uvela VAR da spasi Benficu od krive odluke suca.

Do kraja dvoboja Benfica je pogodila vratnicu, ali nije stigla do pogotka koji bi je odveo među posljednja četiri.

Eintracht koji slovi za klub koji ima najluđe navijače u Njemačkoj burno je proslavio pobjedu na Benficom

Eintracht će u polufinalu 2. i 9. svibnja igrati protiv Chelseaja, koji je s ukupnih 5:3 izbacio prašku Slaviju. Prva utakmica igrat će se u Frankfurtu, a uzvrat će biti u Londonu.