Francuzi lakoćom protiv Srbije (29:25), Hrvatima novi suparnic Crnogorci

•
  •
  •
  •

Rukometaši Francuske pobjedom nad Srbijom (29:25) osigurali su prvo mjesto u C skupini Eura te u drugi krug prenose dva boda zarađena iz dvoboja s Hrvatskom. Naravno, s druge pozicije u sljedeći krug natjecanja prolazi i Hrvatska, ali koja u sljedeću rundu ulazi bez bodova.

Svaka pobjeda Francuske ili remi vodili su Hrvatsku u drugi krug s drugog mjesta u grupi. No, da je Srbija iznenadila Francusku, zatvorio bi se krug tri momčadi sa po četiri boda i odlučivala bi međusobna gol razlika u tom krugu. Francuska je Hrvatsku pobijedila s +5, a Hrvatska Srbiju s +3.

Dakle, Hrvatsku bi s turnira izbacila svaka pobjeda Srbije između dva i šest razlike.

No, Francuzi nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Odabranici Guillaumea Gillea već su na poluvremenu vodili sa 16:7, a u nastavku susreta mirno su odradili posao i na koncu pobijedili sa 29:25.

Francusku su do pobjede predvodili Kentin Mahe sa šest, Dika Mem s pet, te sjajni Vincent Gerard sa 12 obrana. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Bogdan Radivojević sa sedam, te Lazar Kukić sa četiri gola.
Francuska i Hrvatska će u drugom krugu igrati u skupini I u kojoj su već Danska i Crna Gora. Danska prenosi dva boda, dok Crna Gora, poput Hrvatske dolazi s ‘nulom’.

Crna Gora je izborila prolaz nakon što je u izravnom okršaju za prolaz pobijedila Sloveniju sa 33:32.

U Debrecenu se od prve do zadnje minute vodila žestoka borba. Izabranici slovenskog izbornika Ljubomira Vranješa veći dio susreta imali su kontrolu nad suparnicima, ali su u ključnim trenucima susreta načinili previše pogrešaka u obrani i napadu, te promašili zadnja tri sedmerca.

U crnogorskoj vrsti najefikasniji su bili Branko Vujović s devet i Nemanja Grbović s osam golova, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Tilen Kodrin i Jure Dolenc sa po šest pogodaka.

Posljednja dva sudionika doći će iz skupine B u kojoj uoči zadnjeg kola vodi Island sa četiri boda, Nizozemska i Mađarska imaju po dva boda, dok je Portugal na začelju s dva poraza.

U zadnjem kolu u utorak se sastaju Island – Mađarska, te Nizozemska – Portugal.