Golom u 99. minuti Hajduk slavio protiv Varaždina! Krasne škarice Sahitija – video

•

Nogometaši Hajduka su u dramatičnoj završnici na Poljudu došli do pobjede nad Varaždinom od 2:1 (1:1) u dvoboju 12. kola Hrvatske nogometne lige.

Vodeći pogodak za Hajduk postigao je Emir Sahiti u 33. minuti prekrasnim “škaricama” sa 11 metara. U 71. minuti je Varaždin izjednačio pogotkom Frana Brodića, a konačnih 2:1 postavio je Nigerijac Awaziem u devetoj minuti sučevog dodatka.

Splićani su već u prvoj minuti stvorili konfuziju u kaznenom prostoru Varaždina, a akcija je završila udarcem Fossatija, nakon kojeg je lopta prohujala pokraj vratnice. Tijekom akcije Atanasov je pao u šesnaestercu. Aktiviran je VAR, ali provjerom nije ustanovljeno da je bilo elemenata za kazneni udarac.

Nakon početne inicijative Hajduka, Varaždinci su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 16. minuti. Udarac Mate Stanića je bio s tridesetak metara i natjerao je Lovru Kalinića na intervenciju.

Hajduk je bio opasan u svojim dolascima pred varaždinska vrata, ali u završnici nije bilo preciznosti. Tako je i Krovinovićev pokušaj u 30. minuti iz kaznenog prostora prošao uz vratnicu.

No, tri minute poslije Poljud je eruptirao. Marko Livaja se sjurio po desnoj strani i poslao ubačaj u srce kaznenog prostora. Između dvojice varaždinskih braniča Emir Sahiti se, leđima okrenut vratima, vinuo u zrak i “škaricama” pogodio mrežu za potpuno zasluženo vodstvo Hajduka.

Mogli su “bijeli” u završnici poluvremena povećati prednost, kad se Livaja nakon kombinacije sa Sahitijem sjurio u kazneni prostor s desne strane. Najbolji igrač Hajduka je odlučio pucati, gađao je dalji kut, ali je lopta prošla pokraj vratnice. Doimalo se da bi opasnije rješenje bilo dodavanje prema slobodnom Krovinoviću na drugoj strani, koji je uzalud dizao ruke u zrak.

Na početku drugog poluvremena gostujući trener Mario Kovačević napravio je trostruku zamjenu igrača, a ulazak Posavca, Banovca i Ćubelića pokrenuo je Varaždince.

Tako je Posavec u 51. minuti glavom pucao u donji desni kut, ali se Kalinić ispružio i obranio. Tri minute poslije je glavom pokušao i Fran Brodić, ali je njegov udarac iz dobre pozicije bio neprecizan.

U 70. minuti je Kalinićeve sposobnosti iskušao Marin Pilj, ali je Hajdukov kapetan ponovno izašao kao pobjednik.

No, minutu poslije lopta je završila u Hajdukovoj mreži. Posavec je s lijeve strane uoči dobro postavljenog Brodića, koji se pozicionirao između dvojice Hajdukovih braniča. Varaždinski veznjak je prebacio Awaziema i idealno poslužio Brodića koji je glavom poslao loptu u desni kut pokraj nemoćnog Kalinića.

Hajdukovim nevoljama tu nije bio kraj. Lovre Kalinić je u 77. minuti morao napustiti igru zbog ozljede. Zamijenio ga je Karlo Sentić i već u 82. minuti bio na teškom ispitu. David Puclin je snažno opalio pod gredu sa 18 metara, a Sentić je to uspio odbiti u korner.

Sudac Čulina je odredio osam minuta dodatka u kojem je Hajduk nekom novom energijom stvarao opasne situacije pred vratima Varaždina, ali nijedan udarac nije bio precizan. Kad se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, domaće navijače je razveselio Nigerijac Chidozie Awaziem pogotkom u devetoj minuti dodatka, u posljednjoj akciji na utakmici.

Iz slobodnog udarca s lijeog boka ubacio je Filip Krovinović. Na suprotnoj vratnici je loptu glavom dočekao Marko Livaja i prebacio na drugu vratnicu, gdje je najviši u skoku bio Awaziem i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

Hajduk je iz dva udarca unutar okvira došao do dva pogotka i vrijedne pobjede koja ih je zadržala osam bodova iza vodećeg Dinama uz isti broj odigranih utakmica (11). Dinamo ima 31, a Hajduk 23 boda. Varaždin je sa 16 bodova ostao na petoj poziciji.

Utakmicu na Poljudu sudio je Ante Čulina iz Zagreba.

Strijelci: 1:0 Emir Sahiti (33), 1:1 Fran Brodić (71), 2:1 Chidozie Awaziem (90+9)

Hian/Foto: YouTube