GORICA – HAJDUK 2:1 Šokantan poraz Hajduka. Vodio do 87. pa izgubio

•
  •
  •
  •

Preokretom u završnici utakmice Gorica je pobijedila vodeći Hajduk rezultatom 2:1 i probila se na četvrto mjesto.

Nakon što je Hajduk poveo golom Šarlije, najprije je Šriglec u 87. minuti pogodio za 1:1, a onda je joker s klupe domaćih Ante Matej Jurić u sudačkoj nadoknadi nokautirao Splićane. Juriću je to bio prvi prvoligaški gol u karijeri, a zasigurno će ga pamtiti cijeli život.

Rasterećeni i silno motivirani Velikogoričani dočekali su lidera u očekivanom sastavu iz kojeg je izostao kartonirani Merveil Ndockyt, dok je Ivan Leko u povratničkoj utakmici nakon što je pet njih bio suspendiran, iznenadio s mladim Rokom Brajkovićem na desnom krilu, a Vadis Odjidja Ofoe dobio je mjesto kreatora igre, dok je na mjestu stopera debitirao Filip Uremović.

Kiks i poraz protiv Istre stavili su Hajduku oko vrata uteg imperativa pobjede pred prepunim stadionom u turopoljskoj prijestolnici, te za Splićane kalkuliranje nije dolazilo u obzir.

Gorica se nije odlučila povući, tražili su posjed koliko god bi mogli, ali u 14. minuti skuhali su sebi velike probleme kada je Soldo vraćao loptu vrataru Baniću, a između je utrčao Emir Sahiti i došao u čistu šansu za gol, ali njegov udarac uspio je s gol-linije odbiti Krešimir Krizmanić.

Još jednom je Sahiti u centru pažnje kada u 22. minuti gura u šansu Marka Livaju, koji je primio loptu na desnoj strani šesnaesterca i snažno pucao, ali visoko preko vrata.

Dvaput se za udarac izborio i Brajković, ali oba puta nedovoljno precizno da bi Banić trebao strepiti.

Domaći su znali imati sporadičnih pokušaja na polovici Splićana, ali uvijek bi im nedostajao završni potez s kojim bi došli do šanse ili udarca (jednom je Štiglec bio zamalo neprecizan iz daljine), pa se odmor dočekalo s početnim rezultatom na semaforu.

Ostao je dojam da Hajduk poslije promašenih zicera Sahitija i Livaje nije bio u stanju ubaciti u najvišu brzinu i stisnuti domaće, koji su time bili posve zadovoljni. Torcida je igrače na putu prema svlačionici ispratila skandiranjem “hoćemo pobjedu”.

Na startu drugog dijela u svlačionici gostiju ostao je Brajković, a ušao je Filip Čuić, da bi nakon kornera Gorice u 49. minuti Marko Soldo odlično pucao glavom, ali zamalo preko grede. Dobro je Gorica djelovala u startu nastavka, ali u 62. minuti Raspopović je napravio pomalo nepotreban prekršaj na Melnjaku s lijeve strane na visini šesnaesterca. Netom u igru ušli Yassine Benrahou ubacio je loptu na peterac gdje se najbolje snašao Zvonimir Šarlija i glavom matirao Banića. Kada se nije proslavio u organizaciji igre, Hajduk je poveo iz prekida.

Mogla je Gorica do izjednačenja već u 68. minuti, ali poslije ubacivanja Raspopovića i udarca Jurice Pršira na gol-liniji je Šarlija odbio loptu i nakon gola upisao još jedan ključni potez za goste. Trener Gorice Dinko Jeličić nije imao što čekati, obavio je svih pet izmjena i do kraja dočekao ne samo izjednačenje, već i potpuni preokret.

Najprije je u 76. minuti iskusni Dino Štiglec nakon gužve u šesnaestercu pogodio volej udarcem za 1:1, da bi u sudačkoj nadoknadi Ante Matej Jurić iz blizine zabio ta 2:1 i ludilo domaćih navijača, koji su gostima skandirali “dođite nam opet!”

Splićani su teren u Velikoj Goricu napustili u šoku i nevjerici, naoko su imali sve, a na kraju ostali bez ičega i kompromitirali sjajan start s već drugim porazom u nizu.