Gvardiol asistent u velikom preokretu Cityja, na poluvremenu su gubili 2:0

•
  •
  •
  •

Manchester City je u 5. kolu Lige prvaka ugostio Red Bull Leipzig. ‘Bikovi’ su na poluvremenu vodili 2:0, ali ‘građani’ su velikim preokretom u nastavku stigli do pobjede 3:2. Asitent za drugi gol Cityja bio je Joško Gvardiol

Etihad je nakon prvih 45 minuta utakmice bio u šoku. Red Bull Leipzig je do iznenađujućeg vodstva stigao već u 13. minuti golom Opende, a isti je igrač zabio i za 2:0 vodstvo ‘bikova’ u 33. minuti.

Prvi je gol pao nakon ispucavanja golmana Leipziga Blaswicha, lopta je samo prošla pored zbunjenog Akanjija, a Openda je izbio sam pred Ortegu i lako zabio.

Belgijski napadač zabio je i u 33. minuti, prvo je ‘slomio’ Rubena Diasa, a onda i našeg Joška Gvardiola te povisio na 2:0.

No, u nastavku je City proigrao. Prvo je u 54. minutu Foden sjajno proigrao Haalanda koji je u takvim situacijama nepogrešiv te je oštrim udarcem po zemlji je smanjio na 2:1.

U 70. minuti City stiže do izjednačenja. Joško Gvardiol je sjajno pronašao Fodena u šesnaestercu, a ovaj zabija za 2:2.

Leipzigu je u 76. minuti poništen gol, a u 87. minuti događa se totalni preokret. Pritisak Cityja se isplatio, Foden je još jednom u ulozi asistenta, a za pobjedu 3:2 zabija Alvarez.

U istoj su skupini Young Boysi u Bernu pobijedili Crvenu zvezdu 2:0. Problemi za ‘crveno-bele’ počeli su već u 8. minuti kad je autogol zabio Nedeljković, a posao je u 29. minuti završio Blum golom za konačnih 2:0.

Ovim je porazom Zvezda ostala bez šansi za proljeće u Europi te ostaje na posljednjem mjestu ljestvice.