Hajduk – Dinamo 1:0 Dinamo za 90 minuta nije stvorio šansu

•
  •
  •
  •

Hajduk je u desetom kolu SuperSport HNL-a u velikom derbiju pobijedio Dinamo s 1:0. Jedini gol je zabio Emir Sahiti u 59. minuti nakon krasne akcije Splićana u tri poteza.

Hajduk se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto i preskočio je drugoplasiranu Rijeku. Dinamo ostaje na trećem mjestu.

Hajduk nije odigrao ništa posebno. Splićani nisu pokazali neki spektakularan nogomet, ali protiv ovako lošeg Dinama i ovo malo je bilo dovoljno.

Ne sjećamo se kad je Dinamo u derbiju odigrao ovako loše, mlako i bezidejno. U 90 minuta nije napravio ni jednu šansu.

U prvih 45 minuta, dok je u igri bio Bruno Petković, gosti su i imali neke poluprilike, a u drugom poluvremenu baš ništa.

Junak susreta bio je Emir Sahiti, strijelac jedinog pogotka u 59. minuti.

Drugo kolo u nizu Sahiti je donio Splićanima tri boda, u prošlom kolu je zabio za 1:0 protiv Lokomotive.

Hajduk je drugi put ove sezone u HNL-u pobijedio Dinamo, ranije je slavio u Zagrebu 2:1 te mu opet pobjegai na ljestvici.

Uz utakmicu više Hajduk ima pet bodova više od Dinama. Između njih na ljestvici je drugoplasirana Rijeka koja ima dva boda manje od Splićana.