HAJDUK – GORICA 3:0 Nakon 19 godina Hajduk jesenski prvak HNL-a

•
  •
  •
  •

Hajduk je u 17. kolu SuperSport HNL-a stigao do šeste prvenstvene pobjede u nizu i sedme ukupno. Bijeli su na Poljudu bili bolji od Gorice rezultatom 3:0, a strijelci su bili Leon Dajaku, Mihael Žaper i Emir Sahiti. Mislav Karoglan pobijedio je u svih sedam utakmica otkako je zamijenio Ivana Leku na klupi Hajduka

Hajduk je dominirao većim dijelom utakmice i potpuno zasluženo slavio. Gorica nije bila potpuno bezopasna, ali sve prijetnje gostiju otklonili su Ivan Lučić i njegovi suigrači iz obrane domaćina.

Hajduk je poveo u 20 minuti. Livaja je prihvatio loptu na desnom krilu, izveo fintu i majstorski ubacio u peterac, gdje je visoko skočio Leon Dajaku i glavom načeo mrežu gostiju. Do kraja prvog dijela Dajaku je zamalo namjestio gol Livaji, ali bivši kapetan Hajduka Mario Maloča u posljednji je trenutak izbio loptu ispred Livaje.

U 64. minuti Dajaku upisuje asistenciju. Ubacio je iz slobodnjaka, Banić neodlučno izašao na loptu, a Žaper poentirao glavom. Bio je to prvijenac Žapera u dresu Bijelih.

Krasan gol Hajduka

Pet minuta kasnije utakmica je bila potpuno riješena. Hajduk je postigao jedan od najljepših golova sezone. Izgradnja napada krenula je od Lučića, koji je dao za Ismaela Dialla, on je gurnuo za Anthonyja Kalika, koji je nakon duplog pasa s Livajom poslao sjajnu dubinsku loptu, Banić je istrčao, a Sahiti ga hladnokrvno lobao.

Emiru Sahitiju ovo je bio treći gol u posljednjih šest utakmica, a uz to je upisao i dvije asistencije. Odličnu utakmicu odigrao je i Livaja, koji je sjajno razigravao suigrače. U drugom dijelu gurnuo ih je u više prilika pa Gorica može biti sretna što je primila “samo” tri gola.

Nakon današnje utakmice Hajduk je ostao prvi sa sedam bodova i utakmicom više od Rijeke i tako osigurao status jesenskog prvaka prvi put nakon 19 godina. Bijeli imaju i najbolju obranu lige, primili su samo devet golova, a obrana Gorice sada je na drugom mjestu.

U idućem kolu Hajduk gostuje kod Lokomotive, a Gorica je domaćin Istri.