HAJDUK – MILAN 3:1 Hajduk srušio Milan za finale Lige prvaka! Pogledajte golove

•
  •
  •
  •

Nogometaši Hajduka velikom 3:1 pobjedom nad Milanom plasirali su se u finale Lige prvaka mladih, što je najveći uspjeh mlađih kategorija splitskoga kluba.

Hajduk je pobijedio Milan 3:1 golovima Vrcića u 51., Pukštasa u 69. i Hrgovića u 76. minuti. Za Milan je zabio Zeroli u 83. minuti. Hajduk će u ponedjeljak u finalu igrati protiv AZ Alkmaara koji je nakon penala izbacio Sporting.

Obje momčadi krenule su dosta oprezno od prve minute s osnovnom željom da što manje griješe. Hajduk se postavio hrabro i bio je bolji u prvom dijelu prvog poluvremena.

Najveću šansu imao je u 18. minuti kad se Pukštas odlično oslobodio dvojice igrača i na drugu stativu poslao nešto između ubačaja i udarca, ali tamo nije bilo nikoga.

Greda spasila Hajduk

Kako je poluvrijeme odmicalo, Milan je bio sve bolji i stvorio dvije velike prilike. Prvo se u 29. minuti Casaliju otvorio prostor za udarac u prvi kut, ali je Buljan to odbio u korner. Nakon ubačaja iz kuta Cuenca je pucao glavom, ali je greda spasila Splićane.

Milan je dominirao do kraja poluvremena, ali više nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Hajduku koji je poveo u 51. minuti. Brajković je odlično spasio jednu dugu loptu koja je išla prema autu. Primirio ju je i onda jurnuo prema šesnaestercu, Antunović je odlično odvukao dva igrača prema prvoj stativi i Brajković je na drugoj još bolje našao Jeru Vrcića koji zabija za 1:0.

Gol je razbudio Milan koji je nakon toga opet uspostavio dominaciju i Hajduk je opet imao malo sreće. U 56. minuti El Hilali je ostao sam u petercu, ali je loše pucao pa je Buljan obranio da bi u 63. minuti Hrgović na gol crti izbio udarac Cuence glavom nakon kornera.

Pukštas i Hrgović dotukli Talijane

I onda je došla 69. minuta u kojoj je Hajduk osigurao finale Lige prvaka. U jednom od rijetkih izlazaka na protivničku polovicu Hajduk je izborio korner iz kojeg je Brajković odlično centrirao, a Rokas Pukštas sjajno glavom zakucao u gol za 2:0.

Pet minuta kasnije Alesi je pobjegao Vuškoviću i u dobroj situaciji pucao preko gola da bi u sljedećem napadu Hajduk sve riješio. Neoprezni Coubis je na gol aut liniji izgubio loptu, uzeo mu je Hrgović i iz teškoga kuta majstorski zavukao ispod golmana za ogromnih 3:0. Četiri udarca na gol, tri u okvir i tri gola.

Tračak nade Milanu donio je Zeroli u 83. minuti. Traore ga je lijepo našao na 15-ak metara od gola, Zeroli je opalio, a Buljan nije najbolje reagirao i lopta mu je nekako ispod tijela završila u golu.

Iako je Milan nakon gola Zerolija opasno stisnuo previše vremena nije imao pa je Hajduk bez većih problema sačuvao veliku prednost za golemo slavlje Budimirovih igrača i više od 5000 gromoglasnih Hajdukovih navijača.