HNL ima novu zvijezdu! Mladi napadač Istre hat-trickom srušio Varaždin – video

•
  •
  •
  •

U prvoj subotnjoj utakmici trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige na Aldo Drosini Istra 1961 je svladala Varaždin 3:1 Junak utakmice bio je Mario Ćuže, posuđenik iz Dinama.

Puljani su zasluženo stigli do drugog trijumfa u nizu protiv Varaždina za kojeg se već sada može reći da je predodređen za borbu za ostanak. Novi prvoligaš još nije osvojio niti boda pa je jasno da je pred Varaždincima jako puno posla.

Apsolutni junak utakmice bio je Mario Ćuže (20) koji je zabio sve golove za Istru, a isti igrač je i prethodno kolo postigao oba pogotka u pobjedi svoje momčadi u Zaprešiću.

Na prvi pogodak se čekalo osam minuta, a onda je sjevnula brza kontra domaćina koju je iz blizine završio Ćuže.

Mladi napadač, koji je stigao u Istru na posudbu iz Dinama, svoj drugi pogodak postigao je u trećoj minuti nastavka kada je glavom pospremio jedan ubačaj s desne strane .Nadu gostima vratio je Benko nakon što je sigurno realizirao kazneni udarac u 59. minuti.

Ipak, da svi bodovi ostaju u Puli pobirnuo se, a tko drugi nego Ćuže koji je tako došao do hat-tricka. On je primio jednu loptu na oko 16 metara te neobranjivo pogodio.

U finišu utakmice Istra je još morala ozbiljno motriti na Glavicu, koji se pokazao najučinkovitijim gostujućim igračem, ali je ipak bez većeg stresa privela utakmicu kraju za drugu uzastopnu pobjedu.

Mario Ćuže je debitirao  u prvoj ligi,  u dva kola upisao čak pet golova i nametnuo se kao nova zvijezda HNL-a. Talent i nogometno znanje pokazao  još dok je igrao u Dinamu i nastavi li ovakvim radom pred njima je lijepa nogometna budućnost.