•
  •
  •
  •

Zagrepčanka Mirela Kardašević na Svjetskom bazenskom prvenstvu u ronjenju u Beogradu osvojila je dvije zlatne medalje, jednu srebrnu i postavila nova dva svjetska rekorda.

Najuspješnijoj hrvatskoj i jednoj od najuspješnijih ronilkinja u povijesti na svijetu to su bile 11. i 12. medalja s velikih natjecanja, a broj svjetskih rekorda koje je postavila podigla je na 11.

Kardašević, koja je nedavno napunila 35 godina, osvojila je zlatnu medalju u daljinskom ronjenju s bifin perajom u kojoj je postavila novi svjetski rekord preronivši 250 metara. U disciplini dinamika s monoperajom preronila je 275 metara što joj je donijelo još jedno zlato i još jedan svjetski rekord, a srebro je osvojila u disciplini dinamika bez peraja s 201 metrom.

Prvi dan Svjetskog prvenstva Mirela je nastupila u disciplini DNF (dinamika bez peraja) gdje je preronila 201 m što je bio svjetski rekord, međutim Poljakinja je srušila taj rekord i uzela zlatnu medalju.

Hrvatska reprezentacija je najuspješnija u Beogradu. Hrvati su osvojili 6 medalja na prvenstvu od kojih su 3 zlata, 2 srebra i 1 brončana.

Vanja Peleš je srebrni u dinamici bez peraja s preronjenih 226 m, Budimir Šobar zlatni u statici s 9 minuta i 12 sekundi i Boris Milošić brončani u statici s 8 minuta i 2 sekunde.

U  disciplini DYNB (dinamika s bifin perajama) Mirela je osvojila zlatnu medalju i postavila novi svjetski rekord preronivši 250 m. U posljednjoj disciplini, DYN (dinamika s monoperajom) preronila je 275 m što joj je donijelo još jedno zlato i još jedan svjetski rekord.

“Ovo Svjetsko prvenstvo je moje najuspješnije u karijeri. Postaviti dva svjetska rekorda na Svjetskom prvenstvu gdje su konkurencija i veliki pritisak je ogromno postignuće. Izuzetno sam zadovoljna s ovim medaljama.

Znajući da sam jedina žena koja je unutar pet godina osvojila ovoliko medalja i srušila ovoliko rekorda, dokazalo mi je da moramo vjerovati sami u naše ciljeve i da je s puno rada, odricanja, uspona i padova sve moguće”, rekla je Mirela.

“Još uvijek sam preplavljena emocijama jer je za mene ovo bilo najuspješnije Svjetsko prvenstvo do sada. Ovaj uspjeh je odraz upornosti, zdrave motivacije i velikog odricanja. Ne bih ovo postigla bez svoje obitelji i svojih sinova, trenera Ivana Drviša, kluba DPS i Slavena Cubrica. Svaki uspjeh je timski uspjeh i zato im svima hvala!Sav trud, rad i veliko odricanje se isplatili”, rekla je Mirela Kardašević.

Mirelu sada očekuje kratki odmor i nakon toga kreću pripreme za dubinsku sezonu i Svjetsko dubinsko prvenstvo u listopadu.

Megy M. /Foto: Instagram