Hrvatka U-17 trebala pobjedu od pet razlike. Uspjela je i plasirala se na Euro

•
  •
  •
  •

Hrvatska  U17 reprezentacija danas je s 5:0 slavila protiv Irske u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo te ostvarila plasman na to natjecanje. Odlučujući gol pao je u 96. minuti.

Izabranicima Marijana Budimira trebala je pobjeda Portugala protiv Njemačke i pobjeda protiv Irske s pet razlike kako bi nadoknadili gol-razliku u odnosu na Njemačku.Mladi Vatreni to su uspjeli postići u neviđenoj drami.

Hrvatska je imala gol razliku od -3, a Nijemci +2 prije posljednjeg kola i računica je bila jasna.

Hrvatska je na poluvremenu vodila 2:0 golovima Mislava Ćutuka Marka Zebića, a Portugal je također vodio protiv Njemačke. No, drugo poluvrijeme donijelo je komplikacije. Njemačka je u 49. minuti izjednačila na 1:1 preko Denisa Hussera.

Na nove golove na obje utakmice čekalo se oko pola sata. Za Hrvatsku je zabio Patrik Marić, a za Portugal Joao Trovisco u razmaku od samo minute, a onda je Quenda je  drugim golom za Portugal povećao prednost na 3:1.

Drama u zadnjim minutama

U tom trenutku stanje je bilo sljedeće: Njemačka i Hrvatska imale su po 4 boda i gol-razliku 6:6. Samo dvije minute kasnije Hrvatska je imala drugo mjesto kad je Ćutuk s bijele točke zabio za 4:0, a onda je u 90. minuti Njemačka smanjila na 3:2 i opet preskočila Hrvatsku.

Ipak, spas je došao u 96. minuti. Ljubo Puljić zabio je za 5:0 protiv Irske te je Hrvatska završila na drugom mjestu zbog bolje gol-razlike.

Na Europsko prvenstvo idu prvoplasirane momčadi iz osam skupina te još sedam najboljih drugoplasiranih.