HRVATSKA – NJEMAČKA 23:20 Bravo, kraljice! Hrvatice idu po medalju

•
  •
  •
  •

Hrvatska  ženska rukometna reprezentacija je u polufinalu Eura. Hrvatska je pobijedila Njemačku 23:20 i plasirala se među najbolje četiri ekipe Starog kontinenta.

Polufinale Eura je najveći uspjeh hrvatskog ženskog reprezentativnog rukometa u povijesti. Plasmanom među četiri, Hrvatska je osigurala nastup na SP, prvi put nakon 2011. godine

Bila je ovo najbolja utakmica Hrvatske na turniru u Danskoj. Njemačka nije imala ni grama šanse. Jednostavno, bila je ovo rukometna rapsodija igračica Nenada Šoštarića.

Koliko je bila moćna obrane Hrvatsek svjedoči podatak da su Njemice od 20 golova  čak osam zabile iz sedmeraca.  U prvom poluvremenu čak šest.

U isto vrijeme kad i Hrvatska svoju su utakmicu u drugoj skupini odigrale Francuska i Švedska. Francuska je slavila rezultatom 31:25 i ostvarila plasman u polufinale, ali još nije poznato s koje pozicije.

U 20:30 počinje utakmica Danske i Rusije koja će odlučivati o drugom putniku iz te skupine u polufinale. Ako Danska pobijedi, onda će ona kao drugoplasirana proći dalje, dok će Francuska izboriti prvo mjesto i igrati protiv Hrvatske. Ako Danska i Rusija remiziraju, Rusija ide dalje, ali kao drugoplasirana te će Hrvatska i dalje igrati protiv prvih Francuskinja.

U slučaju pobjede Rusije, Francuska će pasti na drugo mjesto u skupini, dok će Rusija s istim brojem bodova i boljom gol-razlikom biti prva i igrati protiv Hrvatske u polufinalu.

Osim što su po prvi put u povijesti ušle u borbu za odličja, hrvatske rukometašice su ulaskom u polufinale izborile direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. kojem će domaćin biti Španjolska. Hrvatske rukometašice na svjetskoj smotri nisu sudjelovale od 2011.

Nakon što je u prvom današnjem dvoboju Nizozemska dobila Rumunjsku, bilo je jasno kako Hrvatsku u polufinale vodi i poraz s jednim golom razlike. Međutim, odabranice Nenada Šoštarića su fantastičnom predstavom, posebice u drugom poluvremenu, izborile pobjedu, već petu na prvenstvu.

HRVATSKA – NJEMAČKA 23:20

KOLDING Sydbank Arena. Bez gledatelja. Sutkinje: Christiansen i Hansen (Danska)

HRVATSKA: Pijević (19), L. Bešen (0+1); P. Posavec 1, Krsnik 1 (1), S. Posavec 1, Mičijević 4, Milosavljević 1, L. Kalaus 1, D. Kalaus, Ježić 2, Japundža, Šimara, Debelić 6, Mamić 3, Blažević 3 (1), Prkačin. Izbornik Nenad Šoštarić

NJEMAČKA: Eckerle (6), Roch; Zapf 2, Berger, Grijseels 1, Benhke, Nadzinavicius 1, Bölk 2, Grossmann 3, Weigl, Loth, Maidhoff 9 (8), Laurenroth 1, Minevskaja, Schultze 1. Izbornik Henk Gröner.

SEDMERCI: Hrvatska 4 (2), Njemačka 9 (8)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Mičijević 26, Debelić 29, L. Kalaus 50), Njemačka 8 minuta (Lauenroth 10, Benhke 21, Schultze 44, Smits 51)

IGRAČICA UTAKMICE: Tea Pijević