Hrvatska pobijedila Srbiju i plasirala se u finale Davis cupa

•
  •
  •
  •

Hrvatska se pobjedom protiv Srbije plasirala u finale Davis cupa. Ključni poen osvojili su u parovima Mektić i Pavić nadigravši srbijnsku kombinanciju Đoković/ Krajinović s uvjerljivih 2:0

Nikola Mektić i Mate Pavić pobijedili su Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića sa 7:5, 6:1 i tako odveli Hrvatsku u nedjeljnom finalu Davis Cupa u kojem će se hrvatski tenisači boriti za svoj treći naslov protiv boljeg iz drugog polufinala u kojem će se u sučeliti Rusiju i Njemačku subotu

U prvom su setu bili uvjerljivi na svom servisu, a počeli su prijetiti ‘breakom’ već u drugom gemu, kad je Đoković na servisu uspio izvući 0-40 i još jednu prednost. Mektić i Pavić su do ‘breaka’ ipak došli u 12. gemu i tako osvojili prvi set te slomili otpor srbijanskog para.

U drugom setu su od rezultata 1-1 olimpijski i wimbledonski pobjednici nanizali pet gemova te nakon 72 minute igre slavodobitno uzdignutim rukama proslavili ulazak Hrvatske u četvrto finale Davis Cupa.

Nakon što je Borna Gojo pobjedom protiv Dušana Lajovića osvojio prvi bod za Hrvatsku u polufinalu Davis Cupa protiv Srbije, Marin Čilić nije uspio odvesti Hrvatsku u finale. Nažalost, izgubio je od Novaka Đokovića koji je bio bolji sa 6-4, 6-2.

Srpski izbornik je u uoči meča parova odlučio zamijeniti najbolje rangiranog srpskog igrača u parovima Nikolu Ćaćića. Umjesto njega nastupio je Filip Krajinović te se vidjela razlika u kvaliteti uigranog para Hrvatske i srpskog para koji se sastojao od dva igrača koji gotovo pa isključivo igraju singl.

Đoković i Krajinović uspjeli su obraniti čak šest brejk-lopti hrvatskog para u prvom setu, dok istovremeno nisu došli ni blizu oduzimanja servisa Paviću i Mektiću. Ipak, u posljednjem gemu prvog seta Mektić i Pavić uspjeli su napraviti brejk te osvojiti prvi set.

U drugom je setu hrvatski par bio još uvjerljiviji, ostvario dva brejka i suvereno odveo Hrvatsku u finale.

Hrvatska će svoj treći Davis Cup tražiti protiv boljeg iz ogleda Rusije i Njemačke. Finale se igra u nedjelju, također u Madridu.

Meč u Madridu pratio je i kapetan Vatrenih Luka Modrić. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije susret Borne Goje i Dušana Lajovića gledao je u društvu španjolskog tenisača Fernanda Verdasca, inače velikog navijača Real Madrida.

Organizatori su to htjeli istaknuti objavom na Instagramu, ali im se dogodio bizaran gaf. Označili su posve drugi profil, Lucasa Lucasa Modricha, koji s Modrićem nema nikakve veze. Vrlo brzo su shvatili pogrešku i ispravili se, ali objava je već postala viralna.