•
  •
  •
  •

Crvena zvezda i Milan odigrali su 2:2 u prvoj utakmici šesnaestine finala Europa lige. Talijani su dva puta vodili, ali domaćini su se uspjeli vratiti te utakmicu završiti remijem.

Iako Zlatan Ibrahimović nije igrao na Marakani,  švedski napadač doživio velike uvrede sjedeći na tribinama. Sramotne scene viđene su sinoć u Beogradu

Iako na stadionu Crvene zvezde nije bio dopušten ulazak navijača, internetom se proširila video snimka na kojoj se jasno čuju gnjusne uvrede upućene prema Zlatanu.

Milan je poveo u 42. minuti komičnim autogolom Pankova, ali je Zvezda izjednačila golom Kange iz penala u 52. minuti. Theo Hernandez je na isti način zabio u 61. minuti za 1:2, a domaćini su ostali s igračem manje nakon što je Rodić u 77. dobio drugi žuti karton. Iako je igrala s igračem manje, Crvena zvezda izjednačila je u trećoj minuti sudačke nadoknade golom Pavkova.

Milan je igrao u kombiniranom sastavu, a Zlatan Ibrahimović utakmicu je gledao s tribina. Nakon što je Milan poveo, Ibrahimović je skočio i proslavio gol, što je razbjesnilo nekolicinu navijača Zvezde koji su uspjeli ući na popis gostiju.

“Pi*** jedna, balijo jedna, jeb**em te u usta”, pljuštalo je s tribina prema Zlatanu koji se na sve nije ni osvrnuo na izrečene riječi već je mirno nastaviti sjedati na svojem mjestu. Uvrede su bile upućene i prema Anti Rebiću, koji je odigrao prvih 45 minuta za Rossonere.

Video sramotnog vrijeđanja Zlatana Ibrahimovića na Marakani možete pogledati OVDJE

R.I. /Foto: getty