INTER – MILAN 4:2 Hrvati obilježi talijanski derbi! Pogledajte festival prekrasnih golova

•

Derbi Nerazzurra i Rossonera prošao je u znaku dvojice hrvatskih nogometaša. Inter je predvodio Marcelo Brozović s kapetanskom vrpcom, uz to je postigao spektakularnu golčinu. Milan je u vodstvo doveo Ante Rebić na asistenciju Zlatana Ibrahimovića u 40. minuti.

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao “Derby della Madonnina”, Inter je pobijedio Milan s 4:2 nakon što je gubio s 0:2, a među strijelce su se upisali i hrvatski reprezentativci  Marcelo Brozović i Ante Rebić.

Milan je nakon prvog poluvremena vodio 2:0 golovima Ante Rebića (40′) i Zlatana Ibrahimovića (45’+1′), no Inter je u nastavku okrenuo rezultat s četiri gola, a strijelci su bili Marcelo Brozović (51′), Matias Vecino (53′), Stefan de Vrij (70′) i Romelu Lukaku (90’+3′).

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova i još niz prilika na obje strane, a Inter je četvrtom uzastopnom pobjedom protiv gradskog suparnika izbio na vrh ljestvice Serie A.

Milan je mogao do vodstva već u devetoj minuti, no udarac Hakana Calhanoglua s 20 metara završio je u okviru gola. U 18. minuti uzvratio je Diego Godin koji je nakon ubačaja iz kornera pucao glavom pored gola.

Bolju igru u prvom dijelu Milan je pretvorio u vodstvo u 40. minuti. Zlatan Ibrahimović je jednu dugu loptu glavom spustio Rebiću koji je lagano zabio za 1:0 postigavši svoj četvrti gol ove sezone. U posljednjim trenucima prvog dijela i Ibrahimović se upisao među strijelce. Nakon ubačaja iz kornera Kessie je prebacio loptu na drugu stativu do švedskog napadača koji je glavom zabio za 2:0.

Na otvaranju drugog dijela Inter se fantastično vratio izjednačivši nakon svega osam minuta. Smanjio je Brozović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 51. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Vecino zabio za 2:2. Brozoviću je to bio treći gol ove sezone, a zanimljivo Milanu je zabio i u prvoj utakmici. Domaćin je do potpunog preokreta stigao u 70. minuti kada je De Vrij nakon kornera udarcem glavom svladao Gianluigija Donnarummu.

Inter je u 80. minuti mogao staviti točku na i, ali je Christian Eriksen iz slobodnog udarca s više od 25 metara pogodio spoj vratnice i grede. Milan je u 90. minuti mogao izvući bod, ali je Ibrahimović također pogodio vratnicu. Tri minute kasnije sve dvojbe je razriješio Lukaku zabivši za 4:2.

Brozović je za Inter igrao cijeli susret, dok je Rebić u suparničkom sastavu igrao do 84. minute.

Na ljestvici vodi Inter s 54 boda koliko ima Juventus, ali uz slabiju razliku pogodaka, dok je Lazio treći s bodom manje. Inter u posljednjih pet kola ima dvije pobjede i tri remija, a Juventus tri pobjede i dva poraza