Jadran čudesnim preokretom u Beogradu srušio prvaka Srbije

•
  •
  •
  •

Početkom treće četvrtine Novi Beograd je vodio 10:6, da bi Jadran na krilima maestralnog Fatovića, ali i uz pomoć Pejkovića i Harkova napravio seriju 5-0.

Hrvatsku vaterpolski prvak Jadran stigao je do velike pobjede na završnom turniru regionalne lige u Beogradu. Čudesnim preokretom vaterpolisti splitskog kluba svladali su Novi Beograd 14:12, i to bez četiri važna igrača

Novi Beograd početkom treće četvrtine imao je vodstvo 10:6, ali uslijedila je velika serija Jadrana od 5:0, kojom su Splićani stigli u vodstvo. Beograđani su zatim okrenuli na 12:11, ali u manje od 90 sekundi pogađaju Butić, Marinić Kragić (na naslovnoj fotografiji)  i Pejković za konačnih 14:12 hrvatskog prvaka.

Kolosalna izvedba Jadranaša koji su bez Luke Bukića, Marina Čaglja, Danila Radovića, ali i prvog vratara, našeg reprezentativca  Mate Anića svladali prvaka Srbije i europskog doprvaka.

Loren Fatović

Jadran je do pobjede predvodio Loren Fatović s pet golova. Duje Pejković zabio je tri, a Konstantin Harkov dva pogotka. Kod Novog Beograda najbolja je bila španjolska zvijezda Alvaro Granados s pet golova.

U drugoj utakmici 2. kola, Crvena zvezda – Jadran (HN) 14:12. Poredak: Jug AO 11, Jadran Split 11, Novi Beograd 9, C. zvezda 3, Jadran (HN) 2.

D.M. /Foto: hvs.hr