Jakirović: Hajdukova velika prednost? Ako misle da će biti prvaci u 7. kolu

•
  •
  •
  •

Dinamo  je dramatično pobijedio kod Osijeka u derbiju sedmog kola SuperSport HNL-a. Do 87. minute domaćin je vodio 2:1, a onda je Dinamo preokrenuo s dva penala koja je Mario Zebec dosudio na intervenciju VAR-a.

Tako je aktualni prvak prije prvenstvene pauze značajno smanjio veliki zaostatak za vodećim Hajdukom. Ovo kolo donijelo je dvostruko slavlje za Dinamo jer osim što je šokantno slavio kod Osijeka, Hajduk je senzacionalno na svom terenu izgubio 0:1 od Istre. Splićani tako nakon šest utakmica imaju pet bodova i jednu utakmicu više od Dinama.

Na press-konferenciji utakmicu je kometiraoe trener Dinama Sergej Jakirović.

“Ušli smo jako dobro u utakmicu i imali dvije jako dobre šanse, ali ih nismo realizirali. Oni su zabili iz greške, bili smo deset, petnaest minuta u nokdaunu i drugi gol je visio, a kasnije smo se konsolidirali i imali šanse, ali je Malenica to obranio.

Nisam bio zadovoljan kako Mihajličenko stoji u obrani, Ristovski je osjetio zatezanje i oni su morali ranije izaći pa sam znao da će Špikić ostati bez goriva. Drugi gol smo primili prejeftino za momčad kao što je Dinamo i onda smo zariskirali sa svime što imamo. Zabili smo za 2:1, VAR nam je donio dva penala, nismo se predavali pa nas je valjda to i nagradilo. Ova tri boda su iznimno važna.”

Jakirović je komentirao i smanjenje velikog zaostatka za Hajdukom:

“Ovo je sve veliki maraton, ako misliš da ćeš biti prvak u sedmom, osmom kolu, grdno se varaš. Svugdje možeš kiksati, 36 je kola, a mi imamo još i zaostale utakmice, i to nisu unaprijed upisani bodovi”, izjavio je Dinamov trener za MaxSport.