Jedan od ljepših autogolova u povijesti nogometa postigao je Dejan Lovren – video

•
  •
  •
  •

Nogometaši Zenita svladali su u derbiju 19. kola ruske lige kod kuće Spartak iz Moskve s 3:1, a hrvatski reprezentativac Dejan Lovren postigao je autogol u 22. minuti.

Lovren je prsima lobao vlastitog vratara u želji da mu vrati loptu.

Taj autogol nije bio presudan za ishod jer je momčad iz Sankt-Peterburga golovima Azmouna, Rakitskog i Dzjube došla do pobjede i povećala prednost pred najvećim konkurentom.

Zenit je poveo već u osmoj minuti. Sardar Azmoun primio je loptu na rubu kaznenog prostora i zatim je neobranjivo poslao u lijevi kut za 1-0. Međutim, 12 minuta kasnije bilo je 1-1. Iako nije moralo biti…

Centaršut s desnog krila završio je daleko na drugoj stativi, Zenitov branič počistio je loptu i ona je stigla do Lovrena koji ju je s pet metara pokušao prsima vratiti vlastitom golmanu kako bi je ovaj mogao uhvatiti u ruke. Međutim, prsima je doslovno lobao golmana i poravnao rezultat.

Ne sumnjamo kako je namjera bila najbolja moguća. Sreća u nesreći bila je ta da je ostalo još dovoljno vremena u kojem je Zenit mogao zabiti još koji gol i ublažiti Lovrenovu patnju.

To se i dogodilo.

U 73. minuti Jaroslav Rakitski pokupio je jednu odbijenu loptu i s 15-16 metara pogodio za 2-1, a u sudačkoj nadoknadi Artem Dzyuba postavio je konačnih 3-1. Veće štete, dakle, nema niti za Lovrena niti Zenit, samo zadovoljavanje definicije ‘smiješnog kućnog videa’…

Megy M. /Foto: screenshot