•
  •
  •
  •

Nemile scene s kraja prvog poluvremena utakmice između Danske i Finske, obilježile su subotu na Euru. Naime, jedan od najboljih nogometaša Danske, Christian Eriksen samo se srušio na travnjak i uslijedili su dramatični trenuci borbe za njegov život…

Najpribraniji među danskim igračima bi je  Simon Kjaer. Upravo je on pravovremenom reakcijom spriječio Eriksena da si u nesvjestici pregrize jezik, postavio ga je u ispravan položaj i organizirao suigrače da formiraju krug oko njega dok ga je liječnička služba reanimirala.

Na utakmici je bila  i Ericsonova djevojka koja se  sjurila se s tribina, kako bi došla do svog dečka. Riječ je o djevojci Christiana Eriksena, Sabrini Kvist Jensen.

Nije znala što napraviti, ali željela je prići što je bliže moguće, ali onda su je primili danski golman Kasper Schmeichel i kapetan reprezentacije Simon Kjaer, grlili je, tješili… I uvjeravali da će sve biti dobro. A prema informacijama koje stižu preko Twittera danske nogometne reprezentacije i Uefe, čini se da tako i jest.

Nakon što su iz bolnice stigle sjajne vijesti da je Eriksen pri svijesti, utakmica se nastavila nakon gotovo dva sata (20:30) i Finska je golom Pohjanpala u 60. minuti došla do pobjede. Za Kjaera je sve to skupa bilo previše, pa je u 63. minuti izašao s terena. Izbornik Kasper Hjulmand morao ga je zamijeniti.