JUVE 100 POSTO: Mandžukić asistirao Ronaldu, treća pobjeda Rome zaredom

•
  •
  •
  •

Nogometaši Juventusa zadržali su stopostotan učinak u talijanskoj Serie A subotnjom pobjedom (2-0) na gostovanju u Udinama, gdje je Mario Mandžukić asistirao za drugi pogodak, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

Juventus je na Dacia Areni poveo u 33. minuti pogotkom Urugvajca Bentancura, a samo četiri minute poslije Ronaldo je pogodio za 2-0. Prethodno je Mandžukićev udarac iz neposredne blizine obranio gostujući vratar Scuffet.

Bivši hrvatski reprezentativac je u drugom poluvremenu još nekoliko puta zaprijetio Scuffetu, a najbliži je pogotku bio u 85. minuti kad je pogodio gredu. Osim asistencije, Mandžukić je u Udinama upisao i žuti karton.

Nogometaši Rome slavili su 2-0 (1-0) kod Empolija, u posljednjoj utakmici subotnjeg programa te su svojom trećom uzastopnom prvenstvenom pobjedom privremeno stigli do trećeg mjesta na ljestvici s 14 bodova.

Rimljane je u vodstvo doveo N’Zonzi u 36. minuti. Domaća momčad je mogla do izjednačenja u 58. minuti, ali je Caputo potpuno promašio kazneni udarac i poslao loptu visoko preko vrata. Pobjedu Rome potvrdio je Edin Džeko pogotkom u 85. minuti.

Nekadašnji igrač zagrebačkog Dinama Ante Ćorić prvi se put našao među Rominim pričuvnim igračima nakon što je od 3. kola bio izvan sastava, ali mu trener Eusebio Di Francesco u ovom dvoboju nije odlučio dati priliku za prve minute u Serie A.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Cagliari je na svom terenu svladao Bolognu sa 2-0 (1-0) golovima Joaoa Pedra u 22. minuti i Pavolettija u 68. minuti.

Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna počeo je utakmicu za Cagliari, ali je već u 28. minuti morao iz igre nakon sudara s gostujućim igračem Mitchellom Dijksom. No, čini se da Srnina ozljeda nije ozbiljnije naravi. U početnih 11 bio je sadašnji reprezentativac Filip Bradarić koji je odigrao cijelu utakmicu.