Juventus deklasirao Barcelonu, utakmica u Parizu prekinuta, sudac optužen za rasizam

•

Susret u Parizu prekinut je sredinom prvog poluvremena nakon što su iz turskog sastava optužili četvrtog suca Coltescua za rasizam. Prethodno je Coltescu glavnom sucu Hateganu prijavio pomoćnog trenera Istanbula Pierrea Weba zbog stalnih prigovora i zatražio da ga se isključi.

Navodno je tom prilikom Coltescu upotrijebio riječ “negro” zbog čega su gosti iz protesta napustili travnjak, a nakon njih u svlačionicu su se povukli i domaći igrači.

“Naš pomoćni trener Pierre Webo bio je žrtva rasizma, ali on je isključen”, posljednja je objava na službenom Twitteru turskoga kluba prije prekida. Bašakšehir je nakon toga podržao svoje igrače jednostavnom objavom.

Prema posljednjim informacijama iz Pariza Demba Ba i kapetan PSG-a Marquinhos dogovorili su se da će se svi igrači vratiti i nastaviti utakmicu, ali nekoliko igrača Bašakšehira nije bilo spremno za to.

Prema informacijama L’Equipea utakmica će odigrati u srijedu u 18:55 sati.

U skupini G Juventus je velikom 3-0 (2-0) pobjedom na gostovanju kod Barcelone osvojio prvo mjesto u skupini. Oba sastava još ranije su osigurala prolazak u osminu finala, a Juventusu je za preskakanje Barcelone bila potrebna malo vjerojatna pobjeda od tri razlike koja se na kraju i dogodila.

Dva je pogotka s bijele točke postigao Cristiano Ronaldo, prvoga u 13. minuti nakon prekršaja Arauja, a drugog u 52. minuti nakon igranja rukom Lengleta. Između ta dva pogotka u strijelce se upisao i McKennie koji je u 20. minuti iskoristio ubačaj Cuardrada.

Juventus je tako završio prvi na ljestvici sa 15 bodova, kao i druga Barcelona. U susretu za treće mjesto u toj skupini koje vodi u Europsku ligi Dinamo iz Kijeva je kao domaćin svladao Ferencvaros sa 1-0 (0-0) golom Popov u 60. minuti. Dinamo je natjecanje završio s četiri boda, a Ferencvaros, za koji je Roko Baturina igrao od 74. minute, s jednim bodom.

Mateo Kovačić igrao je do 74. minute za Chelsea koji je odigrao 1-1 (1-1) na svom Stamford Bridgeu protiv Krasnodara u skupini E. Poveli su gosti preko Cabelle (24), a poravnao je Jorginho (28-11m).

Ivan Rakitić odigrao je čitav susret za Sevillu koja je kao gost svladala Rennes sa 3-1 (2-0). Gosti su poveli golom Koundea (32), potom je dva gola postigao En-Nesyri (45+2, 81), da bi poraz Rennesa ublažio Rutter (86-11m).

Chelsea je osvojio prvo mjesto u skupini sa 14 bodova, Sevilla je druga sa 13, Krasnodar treći s pet, a Rennes posljednji s jednim bodom.

Ranije u utorak su se nogometaši Lazija pridružili Borussiji Dortmund kao drugi sudionik osmine finala Lige prvaka iz skupine F nakon što su na rimskom Olimpicu odigrali 2-2 (2-1) protiv belgijskog Club Bruggea. Lazio je poveo u 12. minuti golom Corree, a već tri minute poslije gosti su izjednačili golom Vormera. U 27. minuti Ciro Immobile je izborio i realizirao jedanaesterac za novo vodstvo Lazija.

Domaći su od 39. minute imali i brojčanu prednost na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Sobol. No, jedini pogodak u drugom dijelu postigli su gosti. U 76. minuti strijelac je bio Vanaken. Club Brugge je za plasman u osminu finala morao pobijediti u Rimu, ali do trećeg pogotka Belgijci nisu došli. Lazio je sa 10 bodova osvojio drugo mjesto, a Club Brugge će sa osam bodova i s trećeg mjesta nastaviti natjecanje u Europskoj ligi.

Prvo mjesto je potvrdila Borussia Dortmund pobjedom na gostovanju kod Zenita. Ruski prvak je poveo u 16. minuti golom Driussija. Domaći su vodili do 68. minute, kad je Piszczek iskoristio inertnost ruske obrane. Za pobjedu njemačkog doprvaka strijelac je bio Witsel u 78. minuti.

Dejan Lovren je za Zenit igrao od 67. minute, a praktično u prvoj akciji kad je ušao u igru, gosti su izjednačili. No, Lovren nije bio krivac ni za jedan od dva Borussijina pogotka. U tom susretu je igrač Borussije Youssoufa Moukoko postiao najmlađi koji je zaigrao u povijesti Lige prvaka sa 16 godina i 18 dana.

Borussia je sa 13 bodova osvojila prvo mjesto, a Zenit je završio natjecanje sa samo jednim bodom.