“KAD IGRA LUKA IGRA I REAL”: Krvave glave vodio Kraljeve do pobjede u derbiju

•
  •
  •
  •

U derbiju 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je u subotu na Santiago Bernabeu protiv Seville slavio sa 2-0, a najbolji svjetski nogometaš Luka Modrić je drugo kolo zaredom bio strijelac za Real.

Real je dominirao tijekom cijelog susreta, ali tek u 78. minuti uspio je zatresti mrežu kada je Casemiro fantastičnim udarcem sa 30 metara pogodio “rašlje”.

U sudačkoj nadoknadi (90+2) pobjedu Reala potvrdio je Modrić. On je presjekao jednu loptu, sjurio se u kazneni prostor i rutinski je poslao loptu u mrežu. Modrić je, po običaju, pružio vrlo dobru partiju, a u strijelce se mogao upisati i u 58. minuti, ali njegov pokušaj sa 12 metara iskosa obranio je vratar gostiju.

Modrić je veći dio utakmice odigrao zamotane glave nakon teškog sudara s Franom Vasquezom (35. minuta)  no to ga nije spriječilo da nastavi utakmicu.

Iako je za glavu niži, Luka je hrabro ušao u duel sa Sevillinim Francom Vasquezom. Ostao je hrvatski kapetan ležati, a Bernabeu je utihnuo. Utrčali su i liječnici, potekla je krv, ali Luka je dobro. Da dobro, odlično!

Nekoliko minuta ukazivali su pomoć Modriću, ali na kraju se ispostavilo da je pukla arkada koja izaziva obilno krvarenje.  Luka je uz veliki pljesak tribina Bernabeua nastavio igrati s velikim povezom oko glave.

Kasnije su mu to skinuli i stavili flaster. Trebao je na njega flaster staviti i trener Seville, jer Luka je u ovoj utakmici podsjetio na dane kad je sam vukao Real.

Iako je taj sudar iz 35. minute izgledao baš gadno, Luka je nastavio igrati, sudjelovao je u akciji kod prvog gola, a drugi je sam zabio. I opet je dobio ovacije Bernabeua. Navijači su zadovoljni “vratio se Luka,vratio se Real”.

Ovom su pobjedom ‘kraljevi pretekli Sevillu na ligaškoj ljestvici i trenutno se nalaze na trećem mjestu sa 36 osvojenih bodova.

Ispred njih su Atletico i Barcelona s utakmicom manje. Susjedi iz grada bježe im dva boda (38) i gostuju kod Huesce, dok prva Barcelona ima sedam bodova više od Reala i u nedjelju kod kuće dočekuje Leganés.