Karlogan nakon poraza: Izgubli smo ključnu utakmicu

•
  •
  •
  •

Dinamo je u derbiju 28. kola  HNL-a pobijedio Hajduk 1:0 golom Brune Petkovića u 38. minuti. Tom pobjedom Dinamo je preskočio Hajduk na tablici i ima pet bodova manje od Rijeke uz utakmicu manje.

Poraz Hajduka komentitrao je trener Mislav Karoglan:

“Jako težak poraz. Čestitke Dinamu na pobjedi. Ne mogu reći zasluženoj, ali to je nogomet, nekad je brutalan.Prvo poluvrijeme protiv vjetra. Imali smo više šansi. Otvorili smo dobrom prilikom Pukštasa. Jedino što mogu zamjeriti prvom poluvremenu je primljen gol. Ključna točka u pripremi utakmice je bila ne dopustiti okret Baturini i Petkoviću i baš to smo napravili.

Imali smo zicer Moufija, šanse Kalinića i Moufija, Krovinovića na drugoj stativi. Ovo je jako teška pozicija, ovo nam je bila ključna utakmica. Treba se boriti dok i matematički ima šanse. Što treba promijeniti u srijedu? Moramo zabiti golove. Derbi se igra na malo prilika, ovo danas je bila iznimka.Ne znam kad je Hajduk imao pet prilika u derbiju. Zadnji je riješen na prebacivanje glavom, bio je utakmica bez šansi. Danas smo promašili previše. “

“Dinamo i Rijeka moraju izgubiti bodove”

Kakvo vidite do kraja ovih osam utakmica, kako dići ekipu nakon dva poraza od Lokomotive i Dinama?

“Treba biti pošten prema momcima, odigrali su solidnu utakmicu, danas smo promašili previše šansi da bismo dobili derbi. Ne ovisimo više o sebi, moramo slaviti u svim utakmicama, a Dinamo i Rijeka moraju gubiti bodove, to je jednostavno.”