•
  •
  •
  •

Real Madrid je u prvom El Clasicu ove sezone pobijedio Barcelonu u gostima 3:1. Sjajan, kraljevski gol nakon predivne minijature zabio je Luka Modrić za potvrdu pobjede Kraljeva.

Real je poveo u 5. minuti golom Valverdea, a Ansu Fati je izjednačio samo tri minute kasnije. Gosti su ponovno poveli u 63. minuti golom Ramosa iz penala (dosuđen nakon VAR-a), a susret je prelomio Luka Modrić prekrasnim potezom u 90. minuti.

Real Madrid je došao vodstvo već u petoj minuti, zabio je Valverde na asistenciju Benzeme i nakon sjajne akcije gostujuće momčadi. Ekspresno su Katalonci došli do izjednačenja u 9. minuti kada je zabio mladi Fati na dodavanje Albe, a akciju je započeo Messi sjajnom loptom “izbacivši” Albu u dobru poziciju pred golom Madriđana. Ansu Fati (17) postao je najmlađi strijelac na El Clasicu u povijesti.

U 24. minuti nakon prodora pucao je Messi, ali Courtois je zaustavio udarac Argentinca. Nakon uzbudljivog početka prvog dijela, u drugom dijelu prvog poluvremena mreže su mirovale i na odmor se otišlo s po jednim golom u svakoj mreži.

Hrvatski reprezentativac ušao je u igru u 69. minuti zamijenivši strijelca prvog pogotka Valverdea. U završnici susreta Modrić je bljesnuo. Prvo se na sredini terena efektno  izborio za loptu nadmudrivši de Jonga i u šansu gurnuo Viniciusa.

Golman Barce bio je za trenutak brži, no odbijena lopta došla je do Rodryga koji dodaje Modriću, a Luka je, nakon predivne minijature, postigao pogodak za potvrdu pobjede Reala.

Modrić je strašnim driblingom dva puta slomio Neta i vanjskih dijelom kopačke, kroz dva Barcina stopera, zabio za 3:1.

Modriću je to bio drugi gol ove sezone i drugi u samo četiri dana. Prekrasan gol zabio je i u utorak u domaćem porazu od Šahtara u Ligi prvaka 3:2.

Real nakon šest odigranih utakmica ima 13 bodova i na vrhu je La Lige, dok je Barca na desetom mjestu sa sedam bodova iz pet utakmica.

Osim što je zabio pogodak, Modrić je u fokus javnosti došao i zbog onoga što je napravio prije nego je ušao u igru.