LEIPZIG – ATLETICO 2:1 Krasan gol Olma, Leipzig u polufinalu Lige prvaka – video

•

Nogometaši Leipziga plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u četvrtak u četvrtfinalu završnog turnira u Lisabonu na stadionu Jose Alvalade svladali Atletico Madrid s 2-1, pogocima bivšeg Dinamovca Danija Olma (51) i američkog veznjaka Tylera Adamsa (88), dok je strijelac za Atletico bio Joao Felix u 71. minuti iz penala.

Samo 11 godina od osnivanja kluba RB Leipzig izborio je polufinale Lige prvaka nakon što je u četvrtak navečer eliminirao favorizirani Atletico Madrid rezultatom 2:1.

Dani Olmo doveo je njemački sastav u vodstvo, Joao Felix je izjednačio, a onda je Nagelsmannov džoker s klupe Tyler Adams zabio u 88. minuti za prolaz u polufinale.

U cijeloj priči nevjerojatna je činjenica da je Leipzig osnovan prije svega 11 godina te da je prije sedam igrao u trećem razredu njemačkog nogometa, a prije samo četiri izborio promociju u Bundesligu.

Već 2017. godine Leipzig je bio viceprvak Njemačke, a ove je godine imao dobru priliku da osvoji titulu prvaka, no na kraju je Bayern pokazao mišiće i u završnici odjurio do naslova prvaka.

Leipzig je već drugu sezonu zaredom osvojio treće mjesto u prvenstvu, a ambicije kluba iz sezone u sezonu rastu. Mladi njemački strateg Julian Nagelsmann odbio je ponude Real Madrida i još nekih drugih velikana radi projekta u RB Leipzigu, što je garancija da će ovaj klub već iduće sezone, pogotovo nakon ovog velikog uspjeha, biti samo bolji.

RB Leipzig će u polufinalu Lige prvaka 18. kolovoza igrati protiv PSG-a, koji je prije dva dana na krajnje dramatičan način, dvama golovima u samoj završnici utakmice, izbacio Atalantu našeg Marija Pašalića.

Drugo polufinale igra se dan kasnije, 19. kolovoza, na Sportingovom stadionu José Alvalade, također s početkom u 21 sat. Za tu utakmicu borit će se Barcelona i Bayern te Manchester City i Lyon.

Finale se igra na Luzu u nedjelju 23. kolovoza u 21 sat.