LEIPZIG – MAN. UNITED 3:2 United ispao iz Lige prvaka, Olmo ide u nokaut-fazu

•
  •
  •
  •

Nogometaši RB Leipziga 3-2 (2-0) pobjedom protiv Manchester Uniteda osigurali su prolazak u osminu finala Lige prvaka iz skupine H, no još uvijek nije poznato jesu li osvojili prvo ili drugo mjesto u skupini s obzirom da je drugi susret posljednjeg kola u ovoj skupini između Paris SG-a i Istanbul Basaksehira prekinut.

RB Leipzig i Manchrester United su u izravnom međusobnom dvoboju odlučivali koji će od tih sastava izboriti plasman među posljednjih 16, a daleko bolje u dvoboj je krenuo njemački predstavnik koji je nakon samo 13 minuta vodio sa 2-0.

Prvi pogodak na utakmici postigao je igrač na posudbi iz Manchester Cityja Angelino koji je u 2. minuti preciznim udarcem sa 10-ak metara pogodio donji lijevi kut De Geinih vrata. U 13. minuti Angelino je bio asistent, a njegov ubačaj s lijeve strane volejem je u mrežu proslijedio Haidara.

Kada je u 69. minuti Kluivert iskoristio pogrešku Maguirea i povisio na 3-0 činilo se kako će RB Leipzig lako do pobjede.

No, u 80. minuti Bruno Fernandes je iskoristio kazneni udarac kojega je sudac Lahoz dosudio nakon prekršaja Konatea na Greenwoodu, a samo dvije minute potom Pogba je smanjio na 3-2 i vratio nadu Unitedu.

Ipak, do kraja susreta engleski sastav nije uspio doći i do trećeg gola i boda koji bi njega odveo u osminu finala. Degradiran je u eliminacijsku fazu Europa lige.

RB Leipzig je natjecanje u skupini okončao sa 12 bodova, tri više od Manchester Uniteda. Isti broj bodova kao i United ima i Paris SG, dok je Istanbul BB na samo tri boda.