LIVERPOOL – REAL 2:5 Real gubio 2:0, Modrić blistao u velikom preokretu – video

•
  •
  •
  •

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na Anfieldu deklasirao Liverpool sa 5-2, dok je u drugom susretu večeri Napoli u Frankfurtu pobijedio Eintracht sa 2-0.

“Redsi” i “Kraljevski klub” su na Anfieldu u reprizi lanjskog finala Lige prvaka odigrali fantastičnu utakmicu sa čak sedam golova i nizom prilika na obje strane. “Redsi” su poveli 2-0, no europski prvak je u nastavku susreta preokrenuo rezultat postigavši čak pet golova.

Real je time postao prvi klub u povijesti koji je zabio pet golova Liverpoolu u nekoj europskoj utakmici na Anfieldu.
Bio je to susret koji su obilježili i fantastičan pogodak Darwina Nuneza, nevjerojatne pogreške vratara Thibauta Courtoisa i Alissona, te asistencija hrvatskog kapetana Luke Modrića.

Liverpool je odlično otvorio susret. Poveo je već u 4. minuti fantastičnim golom Darwina Nuneza koji je vrhunski petom svladao Courtoisa na asistenciju Mohameda Salaha. U 15. minuti već je bilo 2-0. Daniel Carvajal je vratio loptu do svog vratara, a Courtois umjesto da je ispuca, on je loptu dodao u noge Salahu koji nije propustio ovaj poklon. Egipatski napadač je ovim golom postao najbolji europski strijelac “Redsa” svih vremena sa 42 gola prestigavši Stevena Gerrarda, piše Hina.

Šokantno otvaranje susreta nije slomilo goste i Real je u nastavku susreta još jednom pokazao svoju snagu. Već u 21. minuti Vinicius Junior je smanjio pogodivši s ruba kaznenog prostora iskosa u suprotni kut. “Ludo” poluvrijeme dobilo je nastavak u 36. minuti kada je Vinicius sretno izjednačio za 2-2. Najveće zasluge za pogodak idu domaćem vrataru Alissonu koji je želio ispucati jednu povratnu loptu, ali je pogodio sunarodnjaka u nogu nakon čega se lopta odbila u mrežu za 2-2.

Vinicius je time sa 22 godine i 224 dana postao drugi najmlađi igrač koji je Liverpoolu u nekom europskom natjecanju na Anfieldu zabio dva gola. Mlađi od njega bio je tek Johan Cruyff koji je 1966. u dresu Ajaxa zabio dva gola sa 19 godina i 233 dana.

U posljednjim trenucima prvog dijela Real je mogao i okrenuti rezultat, no Rodrygo nije bio precizan. No, u nastavku je uslijedila “Realova škola nogometa”.

Već u drugoj minuti nastavka europski prvak je poveo. Luka Modrić je ubacio iz skraćenog kornera, a Eder Militao glavom pogodio za vodstvo “Los Blancosa”. U 55. minuti Real je zabio i četvrti pogodak. Benzema je primio loptu u kaznenom prostoru i pucao, no lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer.
Golijada “Kraljevskog kluba” nastavila se u 67. minuti novim pogotkom francuskog napadača. Modrić je osvojio loptu na sredini terena, othrvao se suparničkom igraču, te uposlio Viniciusa koji je asistirao za Benzemu, a ovaj pogodio svoj 18. gol u 24 utakmice Lige prvaka protiv engleskih klubova. Dodajmo kako je Modrić igrao do 87. minute.

Ovom pobjedom Real je nastavio seriju uspjeha u međusobnim ogledima. U svibnju prošle godine “Kraljevski klub” je na Stade de Franceu pobijedio “Redse” sa 1-0 osvojivši 14. europski naslov. Real je bio bolji i u četvrtfinalu sezone 2020/21.

Real je na tada Santiago Bernabeu slavio sa 3-1, a potom odigrao 0-0 na Anfieldu. Real i Liverpool su igrali i u finalu 2018. godine, a španjolski velikan je i u Kijevu bio bolji, slavio je sa 3-1. Real je dobio i obje utakmice u skupini u sezoni 2014/15. (1-0, 3-0). Posljednji put Liverpool je bio bolji u osmini finala 2009. ostvarivši dvije pobjede (4-0, 1-0).

U drugom susretu večeri Napoli je na gostovanju u Frankfurtu pobijedio Eintracht sa 2-0 golovima Victora Osimhena (40.) i Giovannija Di Lorenza (65.).

Hina/Foto: realmadrid