LP: Barcelona bez čuda na Camp Nou, Juventus u polufinalu

•
  •
  •
  •

Nogometaši Juventusa izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala na Camp Nou odigrali 0:0 protiv Barcelone i tako obranili pobjedu 3:0 iz prve utakmice.

Čuda se ipak ne događaju svaki dan. Nakon što je u osmini finala priredila senzaciju i nadoknadila poraz 0-4 protiv PSG-a, Barcelona to nije uspjela ponoviti i u četvrtfinalu. Premda je protiv Juventusa lovila gol manje nakon što je u Torinu izgubila (0:3), ovoga puta nije uspjela.

Vrlo brzo je postalo jasno kako je Juventus ipak ozbiljnija i kompaktnija momčad od PSG-a. Talijani su na putu do četvrtfinala primili samo dva gola. U deset susreta samo dva gola i to oba u natjecanju po skupinama. Osminu finala (Porto),  potom i dvije utakmice protiv Barce prošli su neokrznuti.

Juve je šest puta slavio 3:0 u fazi na ispadanja i svih šest puta prošao dalje. Juve i Barca su u četvrtfinalu igrali i 2003. godine, a dalje je također prošao Juve. Nakon 1-1 u Torinu, Talijani su na Camp Nou nakon produžetaka slavili 2-1. Te sezone Juventus je izborio finale u kojem je izgubio od Milana nakon izvođenja jedanaesteraca.

Prvu pravu priliku domaćin je imao u 19. minuti kada je Lionel Messi sa desetak metara pucao pored gola. U 22. minuti je zaprijetio je i Neymar, ali ponovo loše. Novu priliku Barca je čekala do 31. minute kada je Messi opalio s ruba kaznenog prostora, ali je Buffon odlično reagirao. Najbolju priliku Juve je imao u 38. minuti kada je Higuain pucao, ali ravno u Ter Stegena.

Na otvaranju drugog poluvremena Cuardado je mogao otkloniti sve dvojbe, ali je pucao pored gola. Uzvratio je Messi pucajući u 52. preko gola. I četiri minute kasnije zaprijetio je Argentinac, ali je Buffon skrenuo loptu u korner. Messi je i u 66. minuti imao sjajnu priliku, ali je nakon nesigurne reakcije Buffona pucao preko gola. Do kraja utakmice Barca je dominirala, ali nije uspjela probiti gostujuću obranu.

Barca je u desetom uzastopnom četvrtfinalu treći put ispala, dok je Juve po drugi put u tri sezone stigao do polufinala.

Mario Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juve, dok je Ivan Rakitić igrao do 54. minute za Barcu.