LUDNICA U ARGENTINI: River kiksao, Boca Juniors golom Teveza do naslova prvaka – video

•

Boca Juniors je u nevjerojatnoj završnici preskočila najvećeg rivala River i u posljednjem kolu osvojila 34. naslov prvaka Argentine.

River je imao titulu u rukama i tri boda prednosti dva kola prije kraja. Međutim, remijem u prošlom kolu protiv Defense (1:1) omogućio je Boci da mu priđe na svega bod nakon njene pobjede kod Colona (4:0).

Sve što je trebalo Riveru jee pobjeda u posljednjem kolu kod Atletico Tucumana koji je poveo u 19. minuti.  River je izjednačio već u 35. minuti golom Suareza i imao je puno vremena za preokret i potvrdu 37. naslova prvaka.

No, od toga nije bilo ništa jer ekipa Marcela Gallarda nije uspjela pronaći put do gola Atletica.

Boca se mučila na kultnoj Bomboneri protiv Gimnasia La Plate koju vodi legendarni Diego Maradona. Sastav Miguela Angela Russoa vršila je pritisak, tražila gol, ali se činilo kako do njega neće doći. Na tribinama je očajavao i slavni Juan Roman Riquelme, a onda je otkucala 72. minuta i stadion je eksplodirao od oduševljenja.

Kapetan Carlos Tevez primio je loptu na rubu šesnaesterca i opalio, čak taj udarac i nije bio savršen, ali je bio toliko jak da je probio gostujućeg golmana, a lopta završila u mreži za veliko slavlje na krcatoj Bomboneri.

Do kraja utakmice Boca je sačuvala prednost i slavila 1:0 i strepila hoće li River preokrenuti protiv Atletica. Kad je stigla vijest da je utakmica završila remijem započelo je veliko slavlje.

Slavlje je tim veće jer su Boca Juniors i River Plate najveći rivali ne samo u Argentini nego u nogometnom svijetu uopće.  Ako se derbi Barcelone i Reala zove El Clasico, dvoboj River i  Boce prozvan je Super Calsicom, a rivalstvo  dva najpoznatija argentinska kluba dugo je više od stoljeća i kultne utakmice za dresove 1903. godine.

Možda ima većih rivalstava u svijetu nogometa, ali najstrastvenije, najluđe i najspektakularnije je ono Boca i Rivera.

Megy M. /Foto:agencije