•
  •
  •

Ulaskom u igru za momčad Real Madrida, u 255. El Clasicu, hrvatski kapetan Luka Modrić upisao se u povijest. U igru je ušao umjesto Tonija Kroosa, preuzevši kapetansku vrpcu.

Real je u 11. kolu La Lige na Olimpijskom stadionu u Barceloni pobijedio Barcu 2:1. Barca je povela golom Ilkaya Gundogana u 6. minuti, Izjednačio je Jude Bellingham u 68. minuti, a Englez je zabio za pobjedu Reala u 92. minuti. Asistirao mu je, spreno i sretno,  Luka Modrić.

Ovim El Clasicom Modrić je postao najstariji igrač u povijesti najvećeg svjetskog nogometnog derbija čime je srušio gotovo 30 godina star rekord koji je držao Paco Buyo.

Modrić je to napravio s 38 godina i 47 dana, odnosno s 19 dana više nego što je imao dosadašnja rekorder, Paco Buyo. Nekadašnji vratar madridskog sastava koji je u sezoni 1995/95. zaigrao u porazu u Barcelone, i to u dobi od 38 godina i 28 dana.

Isto tako, Modrić je upisao jubilarni 500. nastup za Kraljevski klub, čime se nalazi u Top 15 igrača po toj statistici.

Njemu je ovo 32. El Clasico, a  Real je upisao 14 pobjeda, 13 poraza i pet remija.